Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyşeller’in Dünya Ticaret Örgütü üyeliği kabul edildi

12 Aralık, 2014 | 13:02

Seyşeller, 19 yıllık uzun bir sürecin ardından İsviçre’nin Cenevre kentinde atılan imzalarla Dünya Ticaret Örgütü’nün üyesi oldu.

Seyşeller Maliye bakanı Pierre Laporte ve DTÖ Genel Müdürü Roberto Azevedo’nun katılımıyla İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen imza töreninde, Hint okyanusunda yer alan ve turizm cenneti olarak bilinen Seyşeller, Dünya Ticaret Örgütü’nün üyesi oldu.

Yaklaşık 115 adadan oluşan Seyşeller, 30 gün sonra meclisin onayı ile birlikte resmen DTÖ üyesi olacak. Maliye, Ticaret ve Yatırım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada remi işlemlerin 2015’in ilk çeyreğinde sona ereceği ve Seyşeller’in DTÖ’nün 161’inci üyesi olacağı belirtildi.

Kararı tarihi olarak nitelendiren Seyşeller Maliye bakanı Pierre Laporte ise Dünya Ticaret Örgütü üyeliğinin ülkeye çeşitli faydalar getireceğini söyledi ve ekledi “kararla birlikte Seyşeller dünya ekonomisinde söz sahibi olacak”

Seyşeller’de ada ekonomisinin başlıca gelir kaynakları Turizm ve balıkçılık. Atılan imzalar sonrası Seyşeller’in ton balığı ihracatında Avrupa marketinde söz sahibi olması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Ticaret Örgütü seyşeller, Pierre Laporte, Roberto Azevedo, Seyşel, Seyşel Adaları, Seyşeller, Seyşeller Balayı, Seyşeller Maliye bakanı, Seyşeller Pierre Laporte, Şeyseller Turizm, Seyşeller turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları