Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyşeller’in Dünya Ticaret Örgütü üyeliği kabul edildi

12 Aralık, 2014 | 13:02

Seyşeller, 19 yıllık uzun bir sürecin ardından İsviçre’nin Cenevre kentinde atılan imzalarla Dünya Ticaret Örgütü’nün üyesi oldu.

Seyşeller Maliye bakanı Pierre Laporte ve DTÖ Genel Müdürü Roberto Azevedo’nun katılımıyla İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen imza töreninde, Hint okyanusunda yer alan ve turizm cenneti olarak bilinen Seyşeller, Dünya Ticaret Örgütü’nün üyesi oldu.

Yaklaşık 115 adadan oluşan Seyşeller, 30 gün sonra meclisin onayı ile birlikte resmen DTÖ üyesi olacak. Maliye, Ticaret ve Yatırım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada remi işlemlerin 2015’in ilk çeyreğinde sona ereceği ve Seyşeller’in DTÖ’nün 161’inci üyesi olacağı belirtildi.

Kararı tarihi olarak nitelendiren Seyşeller Maliye bakanı Pierre Laporte ise Dünya Ticaret Örgütü üyeliğinin ülkeye çeşitli faydalar getireceğini söyledi ve ekledi “kararla birlikte Seyşeller dünya ekonomisinde söz sahibi olacak”

Seyşeller’de ada ekonomisinin başlıca gelir kaynakları Turizm ve balıkçılık. Atılan imzalar sonrası Seyşeller’in ton balığı ihracatında Avrupa marketinde söz sahibi olması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Ticaret Örgütü seyşeller, Pierre Laporte, Roberto Azevedo, Seyşel, Seyşel Adaları, Seyşeller, Seyşeller Balayı, Seyşeller Maliye bakanı, Seyşeller Pierre Laporte, Şeyseller Turizm, Seyşeller turu,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları