Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyahat Teknolojilerine Yatırım Devam Ediyor

09 Haziran, 2017 | 16:47
Seyahat Teknolojileri

Seyahat Teknolojileri

 

Seyahat Teknolojilerine Yatırımlar Son 4 Yılda Yükselmeye Devam Etti

Seyahat teknolojisi işletmelerine yapılan yatırım 2015 ile 2016 arasında %12 arttı. Tekil anlaşmaların sayısında geçtiğimiz sene büyük bir artış yaşansa da, geçtiğimiz senenin toplam yatırım oranı önceki senelere göre düşüş gösterdi. Teknoloji finansmanlarını izleyen CBInsights firması tüm anlaşma sayılarında 360 yatırım sonucuyla 2012’den beri en yüksek seviyeye ulaşıldığını belirtti. Yatırım fonlarında en büyük artışın yaşandığı yıl, büyük oranda Airbnb’de gerçekleşen 1.5 milyar $’lık E serisi yatırımların etkisiyle  2015 yılı sonu oldu.

Geçtiğimiz senenin en yüksek yatırımı ise yine 556 milyon $ ile Airbnb’ye  giderken, bunu Skyscanner’a  yapılan 192 milyon $’lık yatırım takip etti. Yatırım sayısı açısından bakıldığında 500 Startups, seyahat teknolojisi firmalarının en büyük destekçisiyken, 500 Startups’ı SV Angels ve Plug&Play izliyor.

Geçtiğimiz beş senede  gerçekleşen dikkate değer değişimlerden bir tanesi de çekirdek fonlarda yaşandı. Seyahat teknolojisi işletmelerine yönelik çekirdek fonların oranı 2012’de %61 iken geçtiğimiz yılda %50’ye düştüğü görüldü.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
500 Startups, Airbnb, Seyahat Teknolojileri, Skyscanner,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları