Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyahat Teknolojilerine Yatırım Devam Ediyor

09 Haziran, 2017 | 16:47
Seyahat Teknolojileri

Seyahat Teknolojileri

 

Seyahat Teknolojilerine Yatırımlar Son 4 Yılda Yükselmeye Devam Etti

Seyahat teknolojisi işletmelerine yapılan yatırım 2015 ile 2016 arasında %12 arttı. Tekil anlaşmaların sayısında geçtiğimiz sene büyük bir artış yaşansa da, geçtiğimiz senenin toplam yatırım oranı önceki senelere göre düşüş gösterdi. Teknoloji finansmanlarını izleyen CBInsights firması tüm anlaşma sayılarında 360 yatırım sonucuyla 2012’den beri en yüksek seviyeye ulaşıldığını belirtti. Yatırım fonlarında en büyük artışın yaşandığı yıl, büyük oranda Airbnb’de gerçekleşen 1.5 milyar $’lık E serisi yatırımların etkisiyle  2015 yılı sonu oldu.

Geçtiğimiz senenin en yüksek yatırımı ise yine 556 milyon $ ile Airbnb’ye  giderken, bunu Skyscanner’a  yapılan 192 milyon $’lık yatırım takip etti. Yatırım sayısı açısından bakıldığında 500 Startups, seyahat teknolojisi firmalarının en büyük destekçisiyken, 500 Startups’ı SV Angels ve Plug&Play izliyor.

Geçtiğimiz beş senede  gerçekleşen dikkate değer değişimlerden bir tanesi de çekirdek fonlarda yaşandı. Seyahat teknolojisi işletmelerine yönelik çekirdek fonların oranı 2012’de %61 iken geçtiğimiz yılda %50’ye düştüğü görüldü.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
500 Startups, Airbnb, Seyahat Teknolojileri, Skyscanner,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları