Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seyahat acentelerine segmente göre teminat dönemi geliyor

30 Ekim, 2018 | 14:53

Seyahat acentelerine segmente göre teminat dönemi geliyor

Seyahat acentelerine segmente göre teminat dönemi geliyor. TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, hazırladıkları süren yeni yasayla seyahat acentelerinin segmentlerine göre teminat ödeyeceğini, müşteri mağduriyetlerinin giderilmesi için ise özel bir de fon kurulacağını açıkladı.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, hazırladıkları süren yeni yasayla seyahat acentelerinin segmentlerine göre teminat ödeyeceğini, müşteri mağduriyetlerinin giderilmesi için ise özel bir de fon kurulacağını ifade etti.

Seyahat acentelerine segmente göre teminat dönemi geliyor

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile hazırladıkları ve önümüzdeki Kasım ayı sonunda teslim edecekleri kanun tasarısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bağlıkaya, acentelerin batması nedeniyle ortada kalan tüketicilerin mağduriyetine son vereceklerini belirtti.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Sabah gazetesine yaptığı açıklamada, “Artık seyahat acentesi belgesi alabilmek için temel teminat dediğimiz bir sistem hayata geçecek. Acenteler segmentine göre farklı kademelerde teminat bedeli ödeyecek. Bu teminat aracı acentenin kalkanı olurken tatilcinin de mağduriyetinin önüne geçecek. Ayrıca teminat vatandaşın tatil parasının da sigortası olacak” şeklinde konuştu.

“Turistlerin mağdur olmaması için fon kuracağız”

TÜRSAB’ın kaçak acenteciliğe karşı denetimleri sıklaştırdığının altını çizen Firuz Bağlıkaya, “Kaçak tur yaptığını tespit ettiğimiz aracı bağlıyoruz. Bu aracın içindeki turistin mağdur olmaması amacıyla TÜRSAB içinde bir fon kuracağız. Kaçak acente mağduru turistlerin tatilini sorunsuz yapabilmesini bu fon aracılığıyla sağlayacağız” dedi.

Bağlıkaya ayrıca sektörde haksız rekabete neden olan tüm süreçlerle sonuna kadar mücadele edeceklerinin de sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Firuz Bağlıkaya, Kaçak acenteler, Kaçak tur, Kanun tasarısı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Segmente göre teminat, Seyahat Acenteleri, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları