Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sevgililer gününde Fransa Nice şehrinde karnaval coşkusu

07 Ocak, 2013 | 16:51

Carnaval2013_Affiche_020.indd

Güney Fransa’nın Cote D’Azur bölgesindeki Nice kenti yine karnaval’a hazırlanıyor, her yıl 15 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında  değişik bir tema ile kutlanan Nice karnavalı konuklara sınırsız eğlence sunuyor.

13. yüzyıla dayanan bu uluslararası karnavalda Nice, çiçekler, konfetiler ve dev figürlerin olduğu cadde partilerine sahne oluyor. Festival boyunca kış ayının uyuşukluğunu atmak ve Fransız Rivierası’nın canlılığına kapılarak eğlenceli vakit geçirmek mümkün.

Nice’te her sene Şubat’ın ikinci haftasından sonra başlayan, 18 gün süren Nice Karnavalı ve Çiçekler Savaşı yapılır. 13. yüzyıla dayanan bu uluslar arası karnavalda Nice, çiçekler, konfetiler ve dev figürlerin olduğu cadde partilerine sahne oluyor. Havai fişek gösterileri ve çiçek savaşı ile son bulan festival sonrası bir ay boyunca şehrin çiçek koktuğu söyleniyor. Bu aralıklara tatilinizi denk getirebilirseniz konserlerin, eğlencenin tavan yaptığı bu ilginç karnavala konuk olabilir, çiçekten arabaların geçidini izleyebilir ve unutulmaz vakitler geçirebilirsiniz.

http://www.nice-photographe.com/<br /><br /><br />
Ne pas utiliser sans accord écrit !

Teması her yıl değişen Nice Karnavalı (Carnival de Roi de la Mediterranee Nice) 3 bölümden oluşuyor. İlk bölüm o yılki temayı içeren renkli dev figürlerin karnaval geçidi; ikinci bölüm % 90′ı Nice’te yerel olarak yetiştirilen güzellikleri dillere destan çiçeklerin sergilendiği ve katılımcılara dağıtıldığı çiçek geçidi ve üçüncü bölüm ise renkli figürlerle birlikte gerçekleştirilen ışık gösterileri.

france_travel_guide_nicecar

Bu yılki tema ise ” Beş kıtanın beş kralı  ” adını taşıyor.Nice Karnavalının en coşkulu anları geçit törenlerinin ve çiçek savaşının yapıldığı 15 Şubat ve 17 Şubat tarihleri organizasyon size kurulan tribünlerde geçit törenini  ücretli izleme olanağı sağlarken yine ücret karşılığı o yılki temayı konu alan kıyafetler de sağlıyor.

Havai fişek gösterileri ve çiçek savaşı ile son bulan festival sonrası bir ay boyunca şehrin çiçek koktuğu söyleniyor.

nice-karnavalı

Nice, tatilini açık havada geçirmeyi sevenler için tam bir cennettir. Şehirde bulunan çok sayıdaki park ve bahçelerdeki yüzyıllık ağaçların koyu gölgelerinde huzurlu, serin ve eğlenceli vakit geçirilebilir. Carpeaux Square ve Parc de Cimiez özellikle tüm gün süren keyifli piknikler ya da açık havada bohem bir kafede öğleden sonra çayı içmek için tercih edilebilecek en mükemmel yerler arasındadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beş Kıtanın Beş Kralı, Cote D'azur, Cote D'azur Fransa, Cote d'Azur Nice, Fransa, Fransa Nice Kenti, Güney Fransa Nice, Nice, Nice Cote D'Azur Karanaval, Nice Fransa, Nice Karnaval, Nice Karnavalı, Nice Karnavalı Değişik Tema, Nice Sınırsız Eğlence, Sevgililer Gününde Karnaval,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları