Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sessizlik Bayramı, balayı adası Bali’de hayatı durduracak!

16 Mart, 2018 | 13:11

Balayi ciftlerinin gozde tatil yeri bali

Muhteşem doğası ile ünlü olan ve özellikle balayını çiftlerinin gözdesi Endonezya’nın Bali Adası’nda yarın sessizlik hakim olacak. Şeytanın yeryüzüne inişini simgelediğine inanılan Nyepi kutlamalarında Hindular, uğursuzlukları kovmak için konuşma, eğlenme ve elektrik kullanımı gibi günlük yaşam aktivitelerinden bir gün boyunca uzak duracaklar.

Dünyanın dört bir yanından gelen turistleri, özellikle de balayı çiftlerini ağırlayan Endonezya’nın tatil cenneti Bali Adası’nda yanın hayat duracak. Nyepi olarak bilinen, Hinduların ‘Sessizlik Bayramı’ kutlamaları kapsamında bir gün süresince turistler dahil adada kimse sokağa çıkmayacak.

bali-sessizlik gunu

Aydınlatmanın bir gün boyunca mumlarla sağlanacağı Endonezya’nın Bali Adası’nda acil durumlar için hastane gibi bazı kamu kurumları hizmetlerini sürdürecek.

Hindular, kötü düşünce ve duygulardan arındıklarına inandıkları Nyepi gününü, yeni yıla giriş olarak kabul ediyor.

Bali Adası’na gün boyu tüm uçuşlar iptal edilecek. İnternet erişiminin de kesileceği balayı adası Bali’de sokaklarında yalnızca güvenliği sağlamakla görevli ‘Pecalanglar’ devriye gezecek.

Bu arada dünyanın dört bir yanından gelen turistler, Bali Adası’ndaki Sessizlik Bayramı yasaklarından bölgeye yakın olan Lombok Adası’na giderek kaçmakta.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı Adası, Bali Adası, Endonezya, Lombok Adası, Pecalanglar, Sessizlik Bayramı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları