Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sermaye Otel Yarımından Yurt İnşaatına Kayıyor

29 Mayıs, 2017 | 17:12
Yurt Yatırımları

Yurt Yatırımları

Turizm Sektöründeki Kötü Gidişatın Sonunda Sermaye, Otel Yatırımından Yurt İnşaatlarına Kayıyor

Türkiye’de turizm adına yapılan lüks otel yatırımlarının tahtını yurtlar sarsmaya başladı. Çok sayıda yatırımcı lüks otel yatırımlarını şehir merkezlerinde yoğun talep gören yurt yatırımlarına çevirdi.

Turizmdatabank’ın hazırladığı “Turizm Yatırımlarında Yeni Trendler Araştırması”na göre, Turizm teşvikleri kapsamından yararlanan öğrenci yurdu yatırımları, toplam bütçe açısından 5 yıldızlı otelleri yakaladı. Türkiye’de var olan öğrenci yurdu yatak kapasitesi açığına paralel olarak 2010’dan beri ciddi biçimde artan yurt yatırımları, turizme verilen yatırım teşviklerinden de yararlanıyor.

Yurt yatırımlarına olan ilgi, turizmin sıkıntıda olduğu son 3 yılda, bazı otel projelerinin de yurt yatırımlarına dönüşmesine neden oluyor. Özellikle Anadolu’da üniversitelerde devreye giren yeni birimler ve binalar yurt ihtiyacını artırırken, bazı otel projeleri de yurda dönüşüyor.

Rapor bulgularına göre son 3 yılda yurt yatakları ortalama her yıl 70 bin dolayında artarken, Türkiye’de belgeli yeni otel yatağı arzı ise 30-40 bin aralığında gelişebildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Öğrenci Yurtları, Otel Sermayeleri, Turizmdatabank, Türkiye,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları