Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sermaye Otel Yarımından Yurt İnşaatına Kayıyor

29 Mayıs, 2017 | 17:12
Yurt Yatırımları

Yurt Yatırımları

Turizm Sektöründeki Kötü Gidişatın Sonunda Sermaye, Otel Yatırımından Yurt İnşaatlarına Kayıyor

Türkiye’de turizm adına yapılan lüks otel yatırımlarının tahtını yurtlar sarsmaya başladı. Çok sayıda yatırımcı lüks otel yatırımlarını şehir merkezlerinde yoğun talep gören yurt yatırımlarına çevirdi.

Turizmdatabank’ın hazırladığı “Turizm Yatırımlarında Yeni Trendler Araştırması”na göre, Turizm teşvikleri kapsamından yararlanan öğrenci yurdu yatırımları, toplam bütçe açısından 5 yıldızlı otelleri yakaladı. Türkiye’de var olan öğrenci yurdu yatak kapasitesi açığına paralel olarak 2010’dan beri ciddi biçimde artan yurt yatırımları, turizme verilen yatırım teşviklerinden de yararlanıyor.

Yurt yatırımlarına olan ilgi, turizmin sıkıntıda olduğu son 3 yılda, bazı otel projelerinin de yurt yatırımlarına dönüşmesine neden oluyor. Özellikle Anadolu’da üniversitelerde devreye giren yeni birimler ve binalar yurt ihtiyacını artırırken, bazı otel projeleri de yurda dönüşüyor.

Rapor bulgularına göre son 3 yılda yurt yatakları ortalama her yıl 70 bin dolayında artarken, Türkiye’de belgeli yeni otel yatağı arzı ise 30-40 bin aralığında gelişebildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Öğrenci Yurtları, Otel Sermayeleri, Turizmdatabank, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları