Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şerif Yenen’den turizmci adaylarına konferans

17 Nisan, 2010 | 17:09

İstanbul Rehberler Odası (İRO) ve Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Şerif Yenen, Turizm Haftası Etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Turizm İşletmeciliği Kulübü tarafından düzenlenen ‘Turizme ve Turist Rehberliğine Profesyonel Bakış’ konulu konferans verdi.

Turist rehberliği hakkında bilgiler veren video görüntülerinin ardından konuşan TUREB Başkanı Şerif Yenen, turist rehberliğinin artı ve eksilerini ortaya koyarak rehberliğin gelişimini ve sorunlarını değerlendirdi.

Meslek Yasası ve rehberlerin diğer sorunları hakkında çalışmaları olduğunu ve bu çalışmaları tüm meslek kuruluşları olarak aynı söylemle sürdürecekleri konusunda umutlu olduklarını söyledi.

Özellikle meslek yasası, turist rehberliğinin mesleğe kabulü, vize, disiplin işlemleri, sabıka kaydı, örgütlenme gibi sorunlara vurgu yapan Şerif Yenen, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan kokartlara chip uygulaması, yeşil pasaport gibi kolaylıklar sağlanması gibi talepleri olduklarını ifade etti.

İspanya Turları

İspanya Turları yıl boyunca en iyi fiyat ve servis garantisiyle.

İspanya Turu
İspanya Turistik

İspanya uçak bileti, otel rezervasyonu, araç kiralama hizmeti.

İspanya Turistik Turları
İspanya Balayı

İspanya'da Balayı Kanarya Adaları'nda yaşanır.

İspanya Balayı
İspanya Kültür

İspanya Kültür Turları ile İspanyayı doya doya yaşayın.

İspanya Kültür Turları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İRO, İstanbul Rehberler Odası, İÜ İktisat Fakültesi Turizm İşletmeciliği, Şerif Yenen, Şerif Yenen Konferans, Tureb, Turist Rehberleri Birliği,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları