Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Senegal’a uzanan bir yolculuk!

12 Mayıs, 2015 | 18:52

Yasemin Teker Kemaloğlu, “Senegal Gazelle’leri” başlıklı dokuzuncu kişisel sergisini 11-21 mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Sanatçı, sergisinde son 13 yıldır Senegal ülkesine yaptığı seyahatlerden etkilenerek; Senegalli kadınları ve erkeklerini, hayatlarını ve özellikle kadınların giydiği rengarenk, insanın ruhunu okşayan kıyafetlerini yağlı boya ile kumaşların birleşiminden doğan tablolarında yansıtmaktadır. “Senegal Gazelle’leri” sergisinin farklı bölümlerinde çeşitli materyallerinde kullanarak, seyahatini ve hislerini tam anlamıyla yaşatmaktadır.

Sanatçı, “Yağlı boya ile kumaşların birleşiminden doğan tablolarımın her birinde kendimi içindeymiş gibi hissediyorum. Dileğim aynı duyguları da sizlere aktarabilmek ve ordaymış gibi hissettirip gezdirebilmek. Sergimi, Senegal’de kadınlara hitap edilen aynı zamanda Ceylan anlamına gelen “GAZELLE ” kelimesinden yola çıkarak . “SENEGAL GAZELLE’leri” olarak adlandırdım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Senegal, Senegal afrika, Senegal Gazelle, Senegal Gazelle nedir, Senegal Gazelle sergi, Senegal Gazelle sergisi, Yasemin Teker Kemaloğlu, Yasemin Teker Kemaloğlu kimdir, Yasemin Teker Kemaloğlu senegal, Yasemin Teker Kemaloğlu sergi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları