Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Senegal’a uzanan bir yolculuk!

12 Mayıs, 2015 | 18:52

Yasemin Teker Kemaloğlu, “Senegal Gazelle’leri” başlıklı dokuzuncu kişisel sergisini 11-21 mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Sanatçı, sergisinde son 13 yıldır Senegal ülkesine yaptığı seyahatlerden etkilenerek; Senegalli kadınları ve erkeklerini, hayatlarını ve özellikle kadınların giydiği rengarenk, insanın ruhunu okşayan kıyafetlerini yağlı boya ile kumaşların birleşiminden doğan tablolarında yansıtmaktadır. “Senegal Gazelle’leri” sergisinin farklı bölümlerinde çeşitli materyallerinde kullanarak, seyahatini ve hislerini tam anlamıyla yaşatmaktadır.

Sanatçı, “Yağlı boya ile kumaşların birleşiminden doğan tablolarımın her birinde kendimi içindeymiş gibi hissediyorum. Dileğim aynı duyguları da sizlere aktarabilmek ve ordaymış gibi hissettirip gezdirebilmek. Sergimi, Senegal’de kadınlara hitap edilen aynı zamanda Ceylan anlamına gelen “GAZELLE ” kelimesinden yola çıkarak . “SENEGAL GAZELLE’leri” olarak adlandırdım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Senegal, Senegal afrika, Senegal Gazelle, Senegal Gazelle nedir, Senegal Gazelle sergi, Senegal Gazelle sergisi, Yasemin Teker Kemaloğlu, Yasemin Teker Kemaloğlu kimdir, Yasemin Teker Kemaloğlu senegal, Yasemin Teker Kemaloğlu sergi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları