Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Senegal’a uzanan bir yolculuk!

12 Mayıs, 2015 | 18:52

Yasemin Teker Kemaloğlu, “Senegal Gazelle’leri” başlıklı dokuzuncu kişisel sergisini 11-21 mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Sanatçı, sergisinde son 13 yıldır Senegal ülkesine yaptığı seyahatlerden etkilenerek; Senegalli kadınları ve erkeklerini, hayatlarını ve özellikle kadınların giydiği rengarenk, insanın ruhunu okşayan kıyafetlerini yağlı boya ile kumaşların birleşiminden doğan tablolarında yansıtmaktadır. “Senegal Gazelle’leri” sergisinin farklı bölümlerinde çeşitli materyallerinde kullanarak, seyahatini ve hislerini tam anlamıyla yaşatmaktadır.

Sanatçı, “Yağlı boya ile kumaşların birleşiminden doğan tablolarımın her birinde kendimi içindeymiş gibi hissediyorum. Dileğim aynı duyguları da sizlere aktarabilmek ve ordaymış gibi hissettirip gezdirebilmek. Sergimi, Senegal’de kadınlara hitap edilen aynı zamanda Ceylan anlamına gelen “GAZELLE ” kelimesinden yola çıkarak . “SENEGAL GAZELLE’leri” olarak adlandırdım.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Senegal, Senegal afrika, Senegal Gazelle, Senegal Gazelle nedir, Senegal Gazelle sergi, Senegal Gazelle sergisi, Yasemin Teker Kemaloğlu, Yasemin Teker Kemaloğlu kimdir, Yasemin Teker Kemaloğlu senegal, Yasemin Teker Kemaloğlu sergi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları