Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Selfie çubuğuna sınırlama geldi

29 Haziran, 2015 | 13:51

Selfie çubukları, güvenlik ihlali nedeniyle Amerika’daki bazı turistik mekanlarda yasaklandı.

Özellikle geniş açılı fotoğraflar yakalamak, daha fazla kişiyi Selfie fotoğrafına sığdırmak için bir çok kişi tarafından kullanılan selfie çubukları, güvenlik tehlikesi yaratacağı gerekçesiyle bir çok bölgede yasaklanmaya başladı.

Sefie çubuğuna sınırlama gertiren son ülke Amerika. New York Modern Sanat müzesi, Los Angeles Getty Merkezi, Washinton DC Simithsonian Hirshhorn Müzesi ve Heykel Bahçesi gibi bazı müzelerde, sanat eserleri ve ziyaretçilerin güvenliğini tehdit ettiği gerekçesi ile yasaklandı.

Müzelerin yanı sıra Premier Futbol Lig sahalarında da selfie çubuğunun yasaklandığı belirtildi. Araştırmalara göre, dünyada her gün bir milyondan fazla ‘selfie’ çekiliyor.

Selfie çubuğu daha öncede İngiltere’deki O2 Arena, SSE Wembley Arena, Brixton Academy gibi önemli konser mekanlarında yasaklanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Amerika turizm, Los Angeles Getty Merkezi, New York Modern Sanat müzesi, Selfie çubuğu, selfie çubuğu amerika, selfie çubuğu new york, Selfie çubuğu yasak, Selfie çubuk, Selfie çubuk amerika, Washinton DC,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları