Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Selden sonra plajlar çöplüğe döndü

14 Eylül, 2009 | 11:42

Kömürlük Plajı Antalya’nın Demre ilçesindeki yağmur altın kumlu Kömürlük ve Taşdibi plajlarını çöp yığınları ile doldurdu.

Sel ile birlikte denizin üstü sera atıkları ile dolarken, dalgalar sera atıklarını, plajlarda çöp yığını haline getirdi. Kaş’ın Sütleğen Köyü’nden doğan Demre Çayı’nın getirdiği sera atıkları ve zirai ilaç kutuları sahilleri doldurdu.

Plaja vuran bazı ilaç kutularının ise dolu olması dikkat çekti. Çayın iki yakasında bulunun Demre Belediyesi ile Beymelek Belde Belediyesi atıklara seyirci kaldı.

Diğer bir çevre rezaleti Demre’den dünyaca ünlü Kekova’nın merkezi Üçağız Köyü’ne giden karayolu kenarında görüldü. Karayolunun denize bakan yüzü, şehir çöplüğünü aratmadı. Yolun kenarındaki tonlarca hayvan bağırsağı ve sakatat pis kokuya neden olurken, çevredekilerin sağlığını tehdit ettiği belirlendi. Bu yoldan turistleri taşıyan en az 20- 30 tur otobüsü ile yüzlerce özel otomobil Üçağız Köyü’ne gidiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Haberleri, Demre, Demre Çayı, Demre plajları, Kömürlük Plajı, Sektörel Turizm Haberleri, Taşdibi Plajı, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları