Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Selden sonra plajlar çöplüğe döndü

14 Eylül, 2009 | 11:42

Kömürlük Plajı Antalya’nın Demre ilçesindeki yağmur altın kumlu Kömürlük ve Taşdibi plajlarını çöp yığınları ile doldurdu.

Sel ile birlikte denizin üstü sera atıkları ile dolarken, dalgalar sera atıklarını, plajlarda çöp yığını haline getirdi. Kaş’ın Sütleğen Köyü’nden doğan Demre Çayı’nın getirdiği sera atıkları ve zirai ilaç kutuları sahilleri doldurdu.

Plaja vuran bazı ilaç kutularının ise dolu olması dikkat çekti. Çayın iki yakasında bulunun Demre Belediyesi ile Beymelek Belde Belediyesi atıklara seyirci kaldı.

Diğer bir çevre rezaleti Demre’den dünyaca ünlü Kekova’nın merkezi Üçağız Köyü’ne giden karayolu kenarında görüldü. Karayolunun denize bakan yüzü, şehir çöplüğünü aratmadı. Yolun kenarındaki tonlarca hayvan bağırsağı ve sakatat pis kokuya neden olurken, çevredekilerin sağlığını tehdit ettiği belirlendi. Bu yoldan turistleri taşıyan en az 20- 30 tur otobüsü ile yüzlerce özel otomobil Üçağız Köyü’ne gidiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Haberleri, Demre, Demre Çayı, Demre plajları, Kömürlük Plajı, Sektörel Turizm Haberleri, Taşdibi Plajı, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları