Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Selanik hayvanat bahçesi yenileniyor

15 Mayıs, 2016 | 10:10

Selanik yeni hayvanat bahçesine kavuşuyor

Selanik Belediyesi şehirdeki hayvanat bahçesini değiştirmek için kolları sıvadı. Proje için ilgili kurum temsilcilerinin yer aldığı bir çalışma grubu oluşturuldu.

Belediyenin planları arasında hayvanat bahçesini değiştirmek ve evcil hayvanların yer alacağı bir hayvanat bahçesine dönüştürmek yer alıyor. Alanın nasıl şekilleneceğini belirlemek üzere ise birçok ilgili kurum temsilcisinin de yer aldığı bir çalışma grubu oluşturuldu.

Çalışma grubunda Selanik Belediyesi Çevre Dairesi, Amerikan Ziraat Okulu, Aristotelio Üniversitesi Ziraat Mühendisliği ve Veterinerlik Fakülteleri ve Orman Müdürlüğü’nden temsilciler yer alıyor.

Önümüzdeki dönemde çalışmaların tamamlanması ve Kedrino Lofos’ta bulunan hayvanat bahçesine yönelik projelerin sunulması bekleniyor. Selanik Belediye Başkan Yardımcısı Athanasios Pappas “Hayvanat bahçesinin nitelik değiştirmesi ve evcil hayvanlara yönelik bir bahçeye dönüştürülmesi gerekiyor. Yabani hayvanları esir tutmamız mantıklı değil. Önümüzdeki dönemde realist bir proje hazırlayacağız” diyor.

Bu arada Selanik’te kayıt altına alınan toplam 41.859 ağaç olduğu ortaya çıkarken, belediye parklarının sayısı ise 516. Belediye Başkan Yardımcısı Pappas “Selanik’in görüntüsü değişmeli ve kesik ağaçlar olmamalı. Dijital kayıt sistemi gerek bilimsel açıdan gerekse de işimizi daha iyi yapma açısında bize yardımcı olacak” ifadelerini kullanıyor (Azınlıkça)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Selanik, Selanik Belediye, Selanik hayvanat bahçesi, Selanik zoo, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları