Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Selanik hayvanat bahçesi yenileniyor

15 Mayıs, 2016 | 10:10

Selanik yeni hayvanat bahçesine kavuşuyor

Selanik Belediyesi şehirdeki hayvanat bahçesini değiştirmek için kolları sıvadı. Proje için ilgili kurum temsilcilerinin yer aldığı bir çalışma grubu oluşturuldu.

Belediyenin planları arasında hayvanat bahçesini değiştirmek ve evcil hayvanların yer alacağı bir hayvanat bahçesine dönüştürmek yer alıyor. Alanın nasıl şekilleneceğini belirlemek üzere ise birçok ilgili kurum temsilcisinin de yer aldığı bir çalışma grubu oluşturuldu.

Çalışma grubunda Selanik Belediyesi Çevre Dairesi, Amerikan Ziraat Okulu, Aristotelio Üniversitesi Ziraat Mühendisliği ve Veterinerlik Fakülteleri ve Orman Müdürlüğü’nden temsilciler yer alıyor.

Önümüzdeki dönemde çalışmaların tamamlanması ve Kedrino Lofos’ta bulunan hayvanat bahçesine yönelik projelerin sunulması bekleniyor. Selanik Belediye Başkan Yardımcısı Athanasios Pappas “Hayvanat bahçesinin nitelik değiştirmesi ve evcil hayvanlara yönelik bir bahçeye dönüştürülmesi gerekiyor. Yabani hayvanları esir tutmamız mantıklı değil. Önümüzdeki dönemde realist bir proje hazırlayacağız” diyor.

Bu arada Selanik’te kayıt altına alınan toplam 41.859 ağaç olduğu ortaya çıkarken, belediye parklarının sayısı ise 516. Belediye Başkan Yardımcısı Pappas “Selanik’in görüntüsü değişmeli ve kesik ağaçlar olmamalı. Dijital kayıt sistemi gerek bilimsel açıdan gerekse de işimizi daha iyi yapma açısında bize yardımcı olacak” ifadelerini kullanıyor (Azınlıkça)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Selanik, Selanik Belediye, Selanik hayvanat bahçesi, Selanik zoo, Yunanistan,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları