Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Selanik ‘de Gün İçinde Gidilecek 5 Mekan

18 Şubat, 2017 | 17:53

selanik turizmtatilseyahat

Selanik’de Gün İçinde Gidilebilecek 5 Mekan Tavsiyesi.

 
Selanik, Yunanistan’ın ikinci büyük kentidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeri ve bir çok sanatçının da vatanı olan kent, Yunan ve Makedon krallıklarını, Roma imparatorluğundan ve Osmanlı imparatorluğuna bir çok önemli devlete tanıklık etmiş bir kenttir. Tarihi dokusunu koruyan ve ticaret şehri olan Selanik, aynı zamanda Osmanlı motiflerini hala korumaktadır. Türkiye’nin Edirne sınır kapısından 3 saat mesafede olan Selanik’e gitmek çok kolay ve kısa. Bu güzel ve tarih kokan şehri görmek için yapmanız gereken otobüs bileti almak ve 7 saat sonrasında Yunanistan’ın mitolojik kentini sorunsuz gezebilirsiniz. Selanik gibi bir şehir de ise gezilmesi gereken bir çok kültürel yerler var. Aynı zamanda yunan mutfağını tadabileceğiniz en güzel yemekleri yiyeceğiniz 5 mekan tavsiyesi vereceğiz.

1) Estrella

estrella turizmtatilseyahat

 

Selanik de güzel bir sabaha, güzel bir yunan kahvaltısı ile başlamak isterseniz. Güzel omlet çeşitleri, kendine has kahvaltı tabakları ile güne başlamak isterseniz estrella’ya uğramadan geçmeyiniz.

2) The Blue Cup

the blue cup turizmtatilseyahat

 

Selanik’de gün içinde dinlenmek isterseniz ve yunan kahvesini denemek isterseniz veya çeşitli içecekler denemek isteyenler için önerilen bir mekan.

3) Full Tou Meze

Full Tou Meze

 

Yunan mutfağını yerinde tatmak isteyenler için Full Tou Meze restoran tam sizlere uygun. Meze ve Salata çeşitleri ile yunan mutfağına has mezeleri tatma imkanını bulacaksınız.

4) O Kipos Tou Thermaikou

thermaikou turizmtatilseyahat

 

Thermaikos’un bahçesi olarak Selanik’in ünlü restoranlarından olan bu mekan. Zengin ve özgün menüsü ile çeşitliliği ve yaratıcılığı seven kişiler için tatmanız gereken bir tecrübedir.

5) Palati

palati turizmtatilseyahat

Yunanistan’a gidiyorsanız, taverna’ya gitmeden olmaz. Geleneksel bir yunan gecesi için Selanik’de gitmeniz gereken en iyi mekanlardan biri olan Palati’dir. Eğlenceli bir akşam için Palati sizlerin aradığı bir mekandır.

 

Selanik şehrine yolunuz düştüğünde gün içinde görmeniz gereken ve tavsiye ettiğimiz en iyi 5 mekanı umarım deneme imkanını bulursunuz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Estrella, Full Tou Meze, O Kipos Tou Thermaikou, Palati, Selanik, Selanikde 5 mekan, The Blue Cup, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları