Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sel felaketi sebebiyle Holiday Inn müşterileri WOW’a Marriott müşterileri Polat’a gitti

15 Eylül, 2009 | 09:53

Sel felaketi sebebiyle Holiday Inn müşterileri WOW’a Marriott müşterileri Polat’a gitti Sele maruz kalan Holiday Inn ve Marriott gibi oteller müşterilerini ve önceden planlanan organizasyonları başka otellere aktardı.

İstanbul Basın Ekspres yolundaki sel felaketinden bölgede kurulu iki otel de nasibini aldı. İkitelli’de kurulu otellerden Courtyard By Marriott’ın yetkililerinin verdiği bilgiye göre, otelin sel suyundan sadece otopark bölümü etkilendi.
Otel diğer binalara göre kısmen yüksekte kaldığı için üst katların zarar görmediğini söyleyen otel yetkilileri, her türlü ihtimale karşı yine de otel misafirlerinin Yeşilköy Polat Renaissance otele transfer edildiklerini açıkladı.

Misafirlerin yağmur yağdığında bu otele yönlendirildiğini anlatan otel yetkilileri, şu anda otoparktaki suyun tahliye edildiğini, otelin 4-5 gün içinde yeniden faaliyete başlayacağını söyledi.

Holiday Inn Oteli’nin sahibi Ali Bozatlı da otel misafirlerinin sel felaketi yaşandığı gün, WOW Otel ile çevredeki diğer otellere transfer edildiğini söyleyerek, “Otelimizde düzenlenecek bazı düğünleri de yine bu civar otellere yönlendirdik” dedi.

Civardaki otellerin bu konuda çok anlayışlı davrandıklarını belirten Bozatlı, “Hasar tespiti için henüz erken. Şu anda bunun için çalışıyoruz” dedi.

Bozatlı selden otelin bodrum katlarını etkilendiğini ifade ederek, “Bu katlarda teknik ekipmanlar zarar gördü. Elektrik ve sıcak-soğuk su konusunda sıkıntı yaşadık” şeklinde konuştu.

Otel misafirlerinin tedbir olsun diye başka otellere yönlendirdiklerini anlatan Bozatlı, konukları hiçbir tehlikeye maruz kalmadıklarına dikkat çekti. Şu anda hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyleyen Bozatlı, “Tadilatlara başladık. Otelimizi bayramın hemen ertesinde yeniden faaliyete geçireceğiz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Bozatlı, Courtyard By Marriott, Holiday Inn Airport North Otel, Holiday Inn İkitelli, Holiday Inn Otel, Holiday Inn Oteli'nin sahibi, Holiday Inn Sel, Holiday Inn ve Marriott, İstanbul Basın Ekspres Yolu, Sel, Sel Felaketi, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, WOW Otel, Yeşilköy Polat Renaissance,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları