Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Seçim bu sefer uçurmadı!

14 Ağustos, 2014 | 11:54

Cumhurbaşkanlığı seçimleri, yerel seçimlerde olduğu gibi uçurmadı. Uçak bileti aramaları göz önüne alınarak yapılan araştırmada, sadece İstanbul ve İzmir aramalarında artış görüldü.

Yerel seçimler için uçak bileti aramaları hemen hemen her şehir için artış göstermişken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise sadece İstanbul ve İzmir aramalarında artış görüldü. Yerel seçim uçak bileti aramalarında %47’lik oranla en fazla artış gösteren Gaziantep’in Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki artış oranı sadece %2’de kaldı.

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde katılım oranı %73 ile son 12 yılın en düşük oranlarında kaldı. Skyscanner, seçimin yapıldığı hafta sonu için yurtiçi uçak bileti aramalarını inceledi.

İstanbul, İzmir ve Antalya sandık için uçtu

Seçimin yapıldığı hafta sonu geçtiğimiz yıl aynı dönemdeki uçak bileti aramaları ile karşılaştırıldığında en çok artışın %30 ile İstanbul’da olduğu gözlemlendi. İstanbul’u ise İzmir %11 ile Antalya ise %9 ile izledi.

Yerel seçimlerde geçtiğimiz yıla kıyasla yurtiçi uçuşlarda %47’lik bir artış oranıyla en çok artış görülen Gaziantep’te Cumhurbaşkanlığı seçiminde sadece %2’lik bir artış görüldü. Yerel seçimlerde % 41’lik artış oranı görülen Adana’da %3 artış görülürken, yerel seçimlerde %29 ve %25 artış oranları görülen Trabzon ve Samsun’da ise Cumhurbaşkanlığı seçiminde sadece %4 ve %2 artış gerçekleşti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, İstanbul, İstanbul seçim sonuçları, İstanbul uçak seferleri, izmir seçim, Yerel seçimler, Yerel seçimler 2014,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları