Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sebastian Vettel’den Sochi’ye tam not!

27 Ağustos, 2014 | 12:37

Ekim ayında Rusya Grand Prix‘ine ev sahipliği yapacak Sochi pisti, Red Bull’un Alman pilotu Sebastian Vettel’den tam not aldı.

Düzenlediği Kış Olimpiyatları’nın ardından turizmde patlama yaşayan Sochi, Formula 1 ile zirveye tırmanmaya hazırlanıyor. Belçika Grand Prix’i sonrası Rusya‘ya giden Red Bull pilotu Sebastian Vettel, Formula 1 yarışlarına ilk kez ev sahipliği yapmaya hazırlanan Sochi’de bir dizi test gerçekleştirdi.

NationalTurk’ün haberine göre; bu yılın ilk bölümünde kış olimpiyatları için kullanılan kompleksin bir bölümü olarak inşa edilen Hermann Tilke tasarımı pist, ekim ayında düzenlenecek yarış öncesi Sebastian Vettel’den tam not aldı.

Alman pilota pist hakkında düşünceleri sorulduğunda, “Bugün Infinity Q50 ile pistin son halinde turlamak oldukça ilginçti. Yüksek hızlı virajlar ve teknik bölümlerin güzel bir karışımı” cevabını verdi.

Daha öncede Rusya‘nın Sochi şehrine giderek Formula 1 pistinde incelemelerde bulunan F1 yarış direktörü Charlie Whiting, yaptığı açıklamada “Sochi’de her şey yolunda. Grand Prix’nin Ekim’de yapılmaması için bir sebep yok. Pist gerçekten iyi görünüyor. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Sochi Formula 1 için hazır” diye konuştu.

Rusya GP 12 Ekim’de 3.673 mil uzunluğundaki 18 virajdan oluşan Sochi pistinde gerçekleştirilecek.

Rakamlarla Sochi Formula 1 pisti:

Pist uzunluğu: 5854 km
Maksimum hız: 320 km/s
Pist genişliği: 13-15 m
Viraj sayısı: 18

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Formula, Formula 1, Formula 1 pilotları, Formula haberleri, Red Bull, Red Bull formula, Red Bull Rusya, Rusya GP, Rusya Grand Prix, Sebastian Vettel, Sebastian Vettel f1, Sebastian Vettel formula, Sebastian Vettel rusya, Sebastian Vettel sochi, sochi, sochi formula 1, Sochi haberleri, Sochi kış olimpiyatları, Sochi rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları