Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şeb-i Arus törenleri Konya’yı hareketlendirdi

21 Aralık, 2009 | 13:11

Şeb-i Arus Törenleri Türkiye’de inanç turizminin en önemli organizasyonlarından biri olan Şeb-i Arus törenleri Konya’da turizmle birlikte ekonomiyi de canlandırdı.

Mevlana’yı anma etkinlikleri için Konya’ya gelen yaklaşık 15 bin kişi, konakladıkları otellere 3 milyon lira para bıraktı.

Törenler boyunca Dedeman, Rixos, Bera gibi oteller tam kapasite çalıştı. Konya Dedeman Oteli Genel Müdürü Recep Altınok, çok bereketli bir ay geçirdiklerini ifade ederek “Her kesimden işletmeci bu haftada ciddi bir gelir elde etti. Dedeman Otel olarak, diğer otellere göre bir adım öne çıktığımızı söyleyebilirim. Turizm Bakanlığı’nın etkinliğine ev sahipliği yaptık. Adeta devletin zirvesini otelimizde ağırladık. Başbakan burada ikili görüşmeler yaptı. Toplantılar düzenlendi, bir gecede 800 kişiye yemek verildi. Konya’yı her manada dünyaya çok iyi tanıttığımıza inanıyorum” dedi.

Konya Bera Otel yetkilileri de geçen yılki Şeb-i Arus törenlerine oranla konaklayan kişi sayısının 2’ye katlandığını söyledi. Bera Otel Ön Büro Müdürü Ahmet Büyükyıldız, 2008 yılında törenlerin Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle katılımın az olduğunu aktardı. Büyükyıldız bu yıl yaklaşık 2 bin 500 kişiyi ağırladıklarını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Büyükyıldız, Konya, Konya Bera, Konya Bera Otel, Konya Dedeman, Konya Dedeman Oteli, Konya Mevlana Anma törenleri, Konya Mevlana Turları, Konya Rixos, Konya Şeb-i Arus Törenleri, Konya Turları, Konya ve Turizm, Recep Altınok,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları