Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Schengen yasağı olanlar Bulgaristan’a giriş yapamayacak!

01 Ağustos, 2018 | 17:50

Schengen yasağı olanlar Bulgaristan'a giriş yapamayacak!

Schengen yasağı olanlar Bulgaristan’a giriş yapamayacak. Schengen ülkelerine giriş yasağı olanlar, bugünden itibaren komşu ülke Bulgaristan’a da giriş yapamayacak.

Schengen ülkelerine giriş yasağı olanlar, bugünden itibaren komşu ülke Bulgaristan’a da girişi yasaklandı. Bulgaristan’da bulunan ancak ikamet izni olmayan yabancılar ülkeden sınır dışı edilecek.

Schengen yasağı olanlar Bulgaristan’a giriş yapamayacak

Bulgaristan Ulusal Televizyonu’nun (BNT) haberine göre, Avrupa Birliği (AB) Schengen Bilgi Sistemine (SIS) üye olan Bulgaristan’daki Sınır Polisinin, SIS’ın getirdiği sorumlulukları koşulsuz olarak uygulayacağı belirtildi.

Buna göre, Bulgaristan’a giriş engeli, SIS’te Schengen ülkelerine giriş ve ikamet yasağı olduğu görünen kişilere uygulanacak.

Bu arada, Bulgaristan’da bulunan ancak ikamet izni olmayan yabancılar ülkeden sınır dışı edilecek.

Bulgaristan, kuzey komşusu Romanya ile 2007 yılında AB üyeliğine alınmıştı ancak her iki ülke Schengen alanına katılmak üzere AB’den hala onay bekliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A&B, BNT, Bulgaristan, Bulgaristan Ulusal Televizyonu, Romanya, Schengen ülkeleri, Schengen vizesi, Schengen yasağı, SIS,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları