Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Schengen Vizelerinde Bilinen Kalma Süresi Yanlışlığı

19 Eylül, 2017 | 11:28

Schengen Vizesi

Schengen vizesi, Türklerin Avrupa seyahati için oldukça uğraştırıcı bir prosedür. Schengen vizesinde verilen kalma süreleri ise oldukça kısıtlı. Ama Ekşisözlük‘deki yazarlarından bu konuyla alakalı açıklama yapıldı.

Ön bilgi olarak, duration of stay, çoğu kişinin bildiğinin aksine; vize geçerlilik süresi içinde size verilen toplam kalma hakkı değil, giriş gününüzden geriye doğru sayılan 180 gün içinde size tanınan kalma hakkıdır (çok girişli / iki girişli schengen vizeleri için).

1 senelik, 90 gün kalma süreli ve multiple entry bir schengen vizeniz var. schengen vizeniz ile 1 ocak – 1 şubat arasında 30 gün schengen bölgesinde kaldınız. daha sonra 1 haziran-1 temmuz arasında da 30 gün schengen bölgesinde kaldınız. eylül ayında schengen bölgesine girdiğinizde 30 gününüzün kaldığını sanıyorsunuz değil mi? hayır arkadaşlar, geriye dönük 180 günlük periyod hesaplanacağı için, 60 gün daha kalma hakkınız var.

 İyi bir planlama ile, 1 sene – 90 günlük vize ile toplam 180 gün schengen bölgesine kalınabilir

Aynı şekilde, 2 sene – 90 günlük bir vize ile de toplam 360 gün schengen bölgesinde kalınabilir. zira her 180 günde duration of stay’iniz 90 gün olarak yenilenmektedir. Uzun yıllardır çok sayıda vize almış bir kişi olmama rağmen bu bilgiyi yeni öğrenmem üçüncü gözümün açılmasına, beynimin aydınlanmasına sebep oldu. eminim birçoğunuz da benle aynı durumdasınızdır.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa seyahati, Ekşisözlük, Schengen vizesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları