Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Schengen ülkelerine izin belgesi zorunluluğu geldi!

06 Eylül, 2018 | 10:08

Schengen ülkelerine izin belgesi zorunluluğu geldi!

Schengen ülkelerine izin belgesi zorunluluğu geldi. AB Konseyi, Schengen bölgesine vizesiz seyahat hakkı bulunanlardan izin belgesi istenmesine dair düzenlemeyi kabul etti.

Schengen ülkelerine vizesiz giriş hakkı bulunanların bavulunu alıp uçağa binme dönme kapandı. AB Konseyi, vize serbestisi anlaşması yapılan ülke vatandaşlarının seyahatleri öncesinde güvenlik incelemesi yapılmasına yönelik Avrupa Seyahat Bilgileri ve Yetkilendirme Sistemi (ETIAS) düzenlemesinin onaylandığını duyurdu.

Schengen ülkelerine izin belgesi zorunluluğu geldi

Bu düzenlemeyle AB’ye vizesiz seyahat edecek tüm yolcuların 7 euro karşılığında internetten kayıt yaptırmaları zorunlu hale geldi.

Seyahat edecekler, kimlik bilgileri, seyahat belgeleri, ikamet adresleri, iletişim bilgileri, daha önce bir suç işleyip işlemedikleri, hangi ülkelerde bulundukları, AB ülkelerinden sınır dışı edilip edilmedikleri gibi çeşitleri soruları cevaplamak zorunda.

Bu sayede ETIAS, girilen bilgileri çeşitli Avrupa güvenlik veri tabanları ile karşılaştırarak kişinin güvenlik riski oluşturup oluşturmadığını kontrol edebilecek.

2021’de yürürlüğe girecek

2021 yılında yürürlüğe girmesi beklenen sistemden alınan izin 3 yıla kadar ve çok sayıda seyahat için geçerli olacak.

Düzenleme bu aşamanın ardından AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından imzalandıktan sonra AB Resmi Gazetesi’nde yayımlanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Resmi Gazetesi, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Seyahat Bilgileri ve Yetkilendirme Sistemi, ETIAS, İzin belgesi, Schengen ülkeleri, Vize serbestisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları