Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Schengen ülkeleri geçici sınır kontrolleri konusunda uzlaştı

08 Haziran, 2012 | 11:09

Avrupa Birliği’ndeki (AB) Schengen bölgesine bağlı ülkeler, kaçak göç dalgasına karşı sınır güvenliğinin güvence altına alınması kapsamında geçici olarak gümrüklerdeki kontrolleri tekrar uygulamaya koyma konusunda uzlaşma sağladı.

AB içişleri bakanlarının Lüksembourg’da yaptığı toplantıda varılan uzlaşı, dönem başkanı Danimarka tarafından kamuoyuna açıklandı.

Dönem başkanı Danimarka tarafından yapılan açıklamada, kaçak göç dalgasına karşı, AB ülkelerinin, sınırlarını korumak adına Schengen’in daha uyumlu hale getirilmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını bildirdi.

Schengen Anlaşması’nın serbest dolaşımla ilgili düzenlemesinin daha uyumlu hale getirilmesi konusundaki talebin AB’nin iki büyük ülkesi Almanya ve Fransa’dan geldiği bildirildi.

Toplantı sonucunda Alman ve Fransız yetkililer, Schengen’in daha uyumlu hale getirilmesi konusundaki yeni düzenlemelerin belirli ve katı koşullara tabi tutulacağını ifade edildi.

Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls, Suriye kriziyle birlikte meydana gelebilecek gelişmeleri de dikkate alarak, dönem başkanı Danimarka tarafından getirilen uzlaşma metnini kabul ettiklerini söyledi.

Avusturya İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner ise gazetecilere yaptığı açıklamada, özellikle Türkiye ve Yunanistan sınırındaki gelişmelerin Schengen’le ilgili daha açık bir mekanizmanın ortaya konulmasını gerekli kıldığını ifade etti.

Schengen Anlaşması’na göre, üye ülkeler, gerektiğinde, kamu güvenliği adına sınırlardaki kontrolleri geçici olarak yürürlüğe sokabiliyor.

Son olarak Polonya, Avrupa Futbol Şampiyonası nedeniyle sınırındaki kontrolleri tekrar yürürlüğe sokmuştu.

AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu ise ”özgür dolaşım hakkını ihlal ettiği” gerekçesiyle bu konudaki sınırlamalara karşı çıkıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Futbol Şampiyonası, Avusturya İçişleri Bakanı, Avusturya İçişleri Bakanı Johanna Mikl-Leitner, Fransa İçişleri Bakanı, Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls, Polonya, Schengen Anlaşması, Schengen ülkeleri, Schengen ülkeleri vize, Schengen vize,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları