Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bugün Turizmciler İle Buluşuyor

02 Şubat, 2017 | 10:49

Tatil Turizm Seyahat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2

Turizm Sektöründe, 2016 Yılında Yaşanılan Krizin, Uzamaması ve Turizmcilerin Çözüm Önerilerini Dinlemek İçin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Turizmcileri Bugün Sarayında Ağırlıyor.

2016 yılında, turizm sektörünün krize girmesi ve bu nedenden dolayı sektörün, ülke ekonomisine katkısında düşüş yaşaması, bir çok otelin ve turizm firmasının kapanmasına neden olmuştur. Geçen, sene turizm gelirleri %30 kayıp yaşadı. Otel dolulukları ortalama %40 – %50 düşüş yaşadı. 2017 yılında da aynı tablonun olmaması için turizmciler bir çok öneri ve çözüm üretmek için çalışıyorlar.

  Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşecek Turizmciler,

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün saat 11:00’de görüşecek turizmci ekip ise, Türkiye Otelciler Birliği ( TUROB), Türkiye Otelciler Federasyonu ( TÜROFED), Turizm Yatırımcılar Derneği (TYD) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ( TÜRSAB) ve sektörel örgüt temsilcileri katılacak.

 Turizmciler 2017 yılı için neler düşünüyor?

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı katıldığı Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısında; ” 2017 yılının, 2016 yılından daha parlak bir yıl olacağını” belirtmişti.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ise; “2017 yılında şartlar tekrar normale dönerse sektör çok hızlı bir şekilde toplanır” demişti.

Türizm Otelciler Birliği  (TUROB) Başkanı Timur Bayındır ise ; ” 2017 için çalışmalara daha da yoğunlaştırmalıyız, yoksa 2017’de geçen seneki gibi zorlu geçecektir” demişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2017 Turizm Sektörü, Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan, Turizm sektörü, Turizmci, Turizmciler, Türkiye Otelciler Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, TUROB,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları