Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sarkozy Schengen Anlaşması’ndan çekilecek

12 Mart, 2012 | 10:38

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, gerekirse Schengen Anlaşması’ndan çekileceğini söyledi.

Sarkozy, yasadışı göç konusunda daha fazla şey yapılmadığı takdirde, Avrupa’da serbest dolaşım öngören Schengen Anlaşması’ndan çekileceği tehdidinde bulundu.

Paris’te düzenlenen seçim mitinginde konuşan Sarkozy, Avrupa’nın ‘patlamasını’ önlemek tek yolun, göç konusunda reform yapmak olduğunu vurguladı.

BBC’de yer alan habere göre, Sarkozy gelecek 12 ay içinde bu yönde adım atılmazsa, Fransa’nın anlaşmayı askıya alacağını söyledi. Schengen anlaşması, 25 Avrupa Birliği ülkesinde pasaportsuz seyahat imkanı tanıyor.

Yasadışı göç, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Fransa’da tartışılan başlıca konulardan biri. Sarkozy, geçen hafta yaptığı açıklamada ülkede çok fazla yabancı olduğunu söylemiş ve seçildiği takdirde göçü azaltacağını taahhüt etmişti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu 22 Nisan’da yapılacak. Avrupa yapımı mal alma yasası Kamuoyu yoklamalarına göre Sarkozy, sosyalist rakibi Francois Hollande’ın gerisinde. Avrupa Komisyonu’nun gelecek Mayıs ayında Schengen Anlaşması’nın işleyişi hakkında bir rapor sunması bekleniyor. Sarkozy konuşmasında ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı şirketlerin kamu ihalelerine girmesini engelleyen “Amerikan yapımı mal alma” yasası gibi bir ‘Avrupa yapımı mal alma” yasası konulması çağrısı da yaptı. Sarkozy, “Bu şekide Avrupa’da üretim yapan şirketler, Avrupa’nın kamu kaynaklarından faydalanabilir” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sarkozy, Sarkozy Schengen Anlaşması, Schengen Anlaşması,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları