Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sarkisyan’dan turizmcilere fırça!

09 Temmuz, 2009 | 14:12

Sarkisyan Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan, turizmcilerin gece gündüz Türkiye reklamı yapıp Ermeni turistlerin hep Türkiye’ye yönelmesine yol açarak ekonomiyi zarar verdiklerini söyledi.

Radyo Liberty’nin haberine göre, dün Ermeni turizmcilerle bir araya gelen Sarkisyan, turizmcileri fazla kâr etmek uğruna Ermenistan ve Karabağ’ı ihmal etmekle suçladı.

Turizmcilerin ihmali nedeniyle Ermenilerin hem kendi ülkeleri hem de Karabağ’daki turistik güzelliklerin farkında bile olmadığını iddia eden Başbakan, “Antalya ve Acara… Gece gündüz bunların reklamını yapıyorsunuz. Hiç gitmeyen insanlar bile buraları artık karış karış biliyorlar. Ama bir Karabağ’ı tanıtmıyorsunuz. Ekonomiye zarar veriyorsunuz” dedi.

Radyo Liberty’ye göre, Ermenilerin tercih ettiği en popüler turistik merkezlerin başında Antalya ile Gürcistan’ın Acara bölgesi Kobuleti kenti geliyor.

Radyoya göre, özellikle güneşi, sunduğu lüks olanakları ve ucuzluğuyla Türkiye’nin Akdeniz sahilleri, Ermenilerin en gözde turizm merkezi haline gelmiş durumda.

Radyo Liberty’ye göre, ancak Ermeni Başbakan’ın bu fırçası bile turizmcileri ikna etmeye yetmedi. Bir Ermeni tur operatörü, Başbakan Sarkisyan’a, Karabağ ve Ermenistan’daki turistik yerlerin çok pahalı olduğunu belirterek, “Buraların ucuzladığını gözümle görmediğim sürece tur düzenlemem” diye cevap verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Erivan, Ermenistan, Karabağ, Sektörel Turizm Haberleri, Tigran Sarkisyan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları