Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sarıkaya’daki tarihi Roma hamamı turizme kazandırılıyor

20 Kasım, 2012 | 10:00

Sarıkaya’daki tarihi Roma hamamı turizme kazandırılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Yozgat’ın Sarıkaya ilçesindeki tarihi Roma hamamında incelemelerde bulundu.
Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın davetlisi olarak geldiği Sarıkaya’da tarihi hamamı gezen Özaslan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Sarıkaya’nın önemli bir turizm merkezi olacağını vurguladı.

İlçenin turizm değerine sahip olduğunu ifade eden Özaslan, ”Sarıkaya’da umduğumdan çok daha güzel bir manzarayla karşılaştım. Burası adeta saklı kalmış bir hazine. Sarıkaya’nın Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olacağına inanıyorum. Çünkü burada eşine az rastlanır bir güzellik olan tarih, sıcak su ve şifa bir arada. İlk fırsatta Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay’ı buraya davet edeceğim. Bu alanın Sarıkayalılar tarafından çok iyi korunması gerekiyor. İleride kesinlikle önemli bir konuma yükselecektir” diye konuştu.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı da tarihi hamamın değerlendirilmesi amacıyla Özaslan’ı Yozgat’a davet ettiklerini belirtti. Tarihi hamamın kalıntıları ve çevresinde incelemeler yaptıklarını anlatan Yazıcı, ”Tarihi Roma hamamının gün yüzüne çıkartılması ve ülke turizmine kazandırılması amacıyla çalışma başlattık. Bizleri kırmayarak ilimize gelen müsteşarımız ve bakanlık yetkililerine teşekkür ediyorum. Burada çok önemli ve büyük bir tarihi zenginlik olduğuna inanıyorum. Çalışmaların bir an önce başlatılması için girişimlerimize devam edeceğiz” dedi.

Sarıkaya’daki incelemelere, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Kocapınar ve Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar da katıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İbrahim Yazar, Kültür Varlıkları, Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Kocapınar, Roma hamamı, Roma hamamı turizm, Sarıkaya, Sarıkaya Roma hamamı, Sarıkaya tarihi Roma hamamı, tarihi, tarihi Roma Hamamı, Turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları