Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sarıkamış’ta kayak sezonu açıldı

19 Aralık, 2012 | 12:28

Sarıkamış'ta kayak sezonu açıldı Kars’ın kristal karı ve sarı çam ormanları ile meşhur Sarıkamış ilçesi, kayak sezonuna merhaba dedi.

Kar kalınlığının 80 santimetreye ulaştığı bölgede, Kafkas oyunları eşliğinde düzenlenen tören renkli görüntülere sahne oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, kayakçıların zirveden bayraklarla inişi, kar ezme makinesi ve kar motorlarının geçit töreniyle devam etti. Bayraktepe Kayak Merkezi’nin maskotu kaz ise çocukların ilgi odağı oldu. Maskot kaz katılımcılarla objektiflere poz verdi.

Sarıkamış Kayak Merkezi’nin sezon açılışına katılan Kars Valisi Eyüp Tepe, Sarıkamış’ın Türkiye’ye anlatılmasının ve tanıtılmasının gerekliliğine dikkat çekerek, ilçenin tek ihtiyacının tanıtım olduğunu söyledi. Sarıkamış’ın soğuğundan öte, potansiyel değerlerinin ön plana çıkartılması gerektiğini belirten Tepe, “Buranın doğal potansiyelinin tanıtımına çok ihtiyaç var. Dolayısıyla bizlere de ciddi görev düşüyor. Bu hususta sağımıza solumuza bakmıyoruz. Bunu bir görev olarak addediyoruz. İnşallah bundan sonraki süreç içerisinde Kars ve Sarıkamış’ı tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise Sarıkamış kayak merkezinin güzelliklerine dikkat çekerek, “Geçmiş dönemlerde kış sezonu kızıl kıyamet olarak değerlendiriliyordu. Şimdi ise artık bir felaket değil; turizm, gelir ve para anlamı taşıyor.” ifadesini kullandı. Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi’nin çok nadide özelliklere sahip olduğunu hatırlatan Ermiş, normal şartlarda 2 bin rakım üzerinde yetişmeyen sarı çamların Sarıkamış’ta yetiştiğini, kristal özellikteki kar kalitesini ise ciddi bir ayrıcalık olarak gördüklerini kaydetti. Sarıkamış’taki kayak merkezinin şehirle bütünleştiğini de değinen Kaymakam Ermiş, bunun yanında bölgenin tarihi mirası ve yöresel yemekleri ile yöresel oyunlarının ilçeye artı değerler kattığını vurguladı.

Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen ise 2 bin 634 rakımla bulutlara, eşsiz tabiatı ile komşuluk yapan Sarıkamış kayak merkezinde bu yıl 4 otele daha ruhsat verdiklerini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erdoğan Turan Ermiş, Kars Sarıkamış, Kars Valisi Eyüp Tepe, Sarıkamış, Sarıkamış kar, Sarıkamış Kayak, Sarıkamış Kayak Merkezi, Sarıkamış kayak turu, Sarıkamış Kaymakamı, Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Sarıkamış otel,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları