Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sarıkamış’ta Bayraktepe Kayak Merkezi sezonu açtı

22 Kasım, 2011 | 11:12

Sarıkamış’ta Bayraktepe Kayak Merkezi sezonu açtı / Turizm Haberleri

Kar kalınlığının 55 santimetreye ulaştığı Bayraktepe Kayak Merkezi ‘nde kayak pistleri karla dolarken, kayak yapmak isteyen turistle bölgeye akın etmeye başladı.

Sarıkamış ‘ta kayak sezonu açıldı

Kars İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Sarıkamış kış turizmini açtıklarını, şanlı tarihiyle dünyada farklı bir yere sahip olan Sarıkamış’ın tarihinin yanında, kültürünü de turizmle birleştirerek hak ettiği yere getireceklerini söyledi.

Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise telesiyejle kaymaya çıkarken aşağıda ayı ve başakların ayak izlerinin görebildiğini, yine kuş sesleri içerisinde kayak yapıldığını ifade etti. Ermiş, “Buradaki karın en önemli özelliği nemsiz ve kristal olması, bunun sağladığı avantaj; kayarken çok güzel kar sesi duyabilirsiniz. Bu kar uzun süre tazeliğini korur. Sarıkamış’ın diğer bir özelliği kayak sezonunun uzun olması. Burada Nisan sonuna kadar kayak devam ediyor.” dedi.

Geçtiğimiz yıla göre 1.5 ay önceden sezonu açan Bayraktepe Kayak Merkezi’nde şimdiden otellere rezervasyonların başladığı bildirildi. Bayraktepe 9 piste sahip olup, amatör kayakçıdan profesyonel kayakçılara her çeşit pist bulunuyor.

9 pistin uzunluğunun 25 kilometre olduğunu belirten yetkililer, telesiyejlerin; 4 sandalyeli ve 2 bin 800 kişi taşıma kapasitesine sahip olduğu ifade edildi. Sarıkamış Bayraktepe’nin; kristal kar yapısı nedeniyle eşsiz bir özelliğe sahip olduğu, dünyada sadece İtalya ile İsviçre Alplerinde bulunduğu kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayraktepe, Bayraktepe Kayak, Bayraktepe Kayak Merkezi, Hakan Doğanay, Kayak Merkezi, Kayak Turu, Sarıkamış, Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi, Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Sarıkamış turu, Srıkamış,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları