Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Saraybosna Film Festivali’nde ödüller sahiplerine kavuştu

17 Ağustos, 2018 | 15:10

Saraybosna Film Festivali'nde ödüller sahiplerine kavuştu

Saraybosna Film Festivali’nde ödüller sahiplerine kavuştu. 5 farklı kategoride onlarca eserin yarıştığı 24. kez düzenlenen Saraybosna Film Festivali’nde, en iyi film ödülünü “Aga” isimli film aldı.

Dünyanın farklı ülkelerinden onlarca başarılı sinema emekçisini bir araya getiren 24. Saraybosna Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. 100 bin kişinin ziyaret ettiği festivalde en iyi film ödülünü Bulgaristan, Almanya, Fransa ortak yapımı “Aga” filmi kazandı.

“Lemonade” filmi ile Ioana Uricaru en iyi yönetmen ödülünü aldı.

En iyi erkek oyuncu Hırvat aktör Leon Luçev olurken, en iyi kadın oyuncu ödülünü ise “One Day” filmindeki rolüyle Zsofia Szamosi aldı.

Festival kapsamında en iyi belgesel kategorisinde “İnsan Hakları” ödülüne Türkiye, Yunanistan, Bosna-Hersek ortak yapımı “Araf” filminin yönetmeni Didem Pekün layık görüldü. En iyi kısa metraj film kategorisinde “Saraybosna’nın Kalbi” ödülünü Ermin Bravo’nun yönettiği “Breath” filmi alırken, “En iyi öğrenci filmi” kategorisinde “Saraybosna’nın Kalbi” ödülünün sahibi Hajni Kis’in yönettiği “Last Call” filmi oldu.

TRT’nin de sponsorları arasında olduğu festivalde yapım aşamasında olan filmler kategorisinde TRT Özel Ödülünü ise Zavera filmi kazandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aga, Araf, Breath, en iyi film, Ioana Uricaru, Lemonade, Saraybosna Film Festivali, Saraybosna'nın Kalbi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları