Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Santorini’deki volkan bir uygarlığı yok etti

03 Kasım, 2009 | 15:36

Santorini Volkanı Ege Denizi’ndeki turizm merkezlerinden Santorini Adası’nda 3 bin yıl önce patlayan Thera volkanının bir medeniyeti ortadan kaldırdığı, dev tsunami dalgalarının İsrail’e kadar ulaştığı ortaya çıktı.

Amerikalı, İsrailli ve kanadalı bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre dünyanın en büyük ve en yıkıcı volkan patlaması Milattan önce 1450 yılında Ege denizinde yaşandı.

Santorini adasın’da bulunan Thera volkanın patlamasıyla gerçekleşen tsunami , Girit, Mısır, Kıbrıs, ve Türkiye’de yıkıcı sonuçlar doğurdu. Ege kıyılarında kurulu olan Minoan uygarlığı bu felaket sonrasında ortadan kayboldu.

Tsunami dalgaları İsrail’e kadar ulaştı. Ölü sayısı bilinmiyor ancak Ege denizindeki patlamanın Dünyanın en büyük volkan felaketi olan Endonezya’daki Krakatoa volkanın felaketinden daha fazla olduğu belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, Fira Bölgesi, Kamari bölgesi, Kos Adası, Kos Adası Balayı, Santorini, Santorini Balayı, Santorini Manzaraları, Santorini Tarihi, Santorini Turları, Santorini Volkanı, Santorini’de balayı, Thera Volkan Patlaması, Thera Volkanı, Yunan Adaları Tatil, Yunan Adaları Turları, Yunan adalarında balayı, Yunan adalarında gece hayatı, Yunan adalarında tatil, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları