Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Santorini ve Mikonos adaları arasında Yunan Mavi yolculuğuna ne dersiniz / Turizm Haberleri

24 Ocak, 2014 | 13:27

Santorini-Mikonos-Tekne-İle-Yunan-Mavi-Yolculuk

Yunanistan’da Kyklad Adaları olarak bilinen Santorini ve Mikonos adaları arasında çok lüks olmayan Galileo teknesi ile az bilinen limanları ve adaları keşfetmeye ne dersiniz ?

Küçük yelkenli Galileo teknesi yolculuğa hazırlanıyor görünüşü daha çok ortaçağ kadırgalarını andırsa da Galileo teknesini yüzdüren motoru aslında.

Teknede Avustralyalı, Alman, Arjantinli yada Dünyanın herhangi bir köşesinden Yunanistana gelmiş turistlerle sohbet edip Ege Denizinin  karşı yakasının en gözde adaları olan Mikonos ve Santorini adalarını keşfe çıkabilirsiniz.

Galileo teknesi adalar arası yolculuk yapan butik otel

Galileo teknesi adalar arası yolculuk yapan butik otel

 

Galileo aslında küçük bir otel bu yüzer otelde her gün değişik bir adanın keyfini çıkaracak ayrıca denizciliğe olan özleminizi de gidereceksiniz.

Pırıl pırıl Akdeniz güneşi altında Ege denizinin mavi sularını yararak volkanik Santorini adasına varıyoruz. Santorini’de gözünüzetepedeki rengarenk kubbeli manastır takılıyor.

Eşşekler Mikonos, Santorni ve Paros adalarının vazgeçilmez ulaşım araçları

Eşşekler Mikonos, Santorni ve Paros adalarının vazgeçilmez ulaşım araçları

 

Bu sizi korkutmasın eğer bacaklarınıza güvenmiyorsanız Ege adalrının vazgeçilmez taksileri olan Eşşekler sizi bekliyor tarihi manastırı ziyaret edip muhteşem manzarada fotoğraflar çektirmek için cüzi bir bedel ödeyerek eşşekleri kiralayabilirsiniz.

Mavi boyalı pencere çerçevelerinin bulunduğu beyaz evlerin arasından geçereken begonyalar ve mor salkım söğütler size gerçekten yaşama sevinci verebilir.

Mikonos adası otantik ve eğlence dolu

Mikonos adası otantik ve eğlence dolu

Bu arada adaların tarihi oldukça ilginç Romalılar ve Yunan askeri diktatörlüğü Kiklad olara anılan bu adalar topluluğuna siyasi rakiplerini sürgün olarak gönderirmiş.

Adanın bir diğer ilginç özelliği ise 700 kişi için 17 tane kilise olmasıdır.

Segelkreuzfahrt / Kykladen / TMN

 

Yolculuğunuz daha sonra küçük Paros adası ile devam edip gece eğlencelerinin vazgeçilmez adası olan Mikonos’ta sona erecek. Mikonos hediyelik eşya konusundada zengin bir ada tüm adalarda güzel ve rahat oteller olduğu kadar küçük butik otellerin rahatlığından da faydalanabilirsiniz.

Ve tabi ki eşsiz Yunan Mutfağı ve konukseverliği eşliğinde

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ege Adalaraı Turu, Mavi Yolculuk, Mikonos adası, Santorini Adası, Santorini Ve Mikonos, Turizm Haberleri, Turizm Yunan Adaları, Yunan Adaları, Yunan Adaları Tekne Turu, Yunan adaları turizm, Yunanistan Haberleri, Yunanistan Tekne Yolculuğu, Yunanistan Turizm,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Zaid
21 Temmuz, 2014

I was just at Yu’s restaurant retecnly w a Fuchsia Dunlop tour and it was an AMAZING meal. Thank you for writing and posting this was great to see the kitchen and to read about him. If/when I am back in China I want to go back. I only wish I could find great food from China outside of China.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 21st, 2014 at 15:24 Zaid mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları