Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Santorini ‘nin, Yunan Adaları Arasındaki Farkı; Volkanik Ada

08 Şubat, 2017 | 07:52

Santorini adası

Santorini ‘nin Yunan Adaları Arasındaki Farkı; Volkanik Ada olmasıdır.

Santorini Adası, Yunan adalarının o masmavi denir ve gökyüzünün birleşiminde oluşan renklerin yanı sıra, bilinmeyen renkleri de içinde taşıyan bir Volkanik ada ‘dır. Anakara’nın 300 km uzağında M.Ö. 1600’lerde  şekillenmiş bir volkanik ada olarak ortaya çıkmıştır. Günümüzde ise geleneksel yunan adaları gibi mavi ve beyazın karışımı olan bir ada olmanın yanı sıra. Volkanik tabakaların ve renkleri de içinde barındırmaktadır. Plajların kumları siyahtır ve belli kesimlerde yeşil, turuncu toprak özelliği görebilirsiniz.

Santorini Volkanik Adada Şarap ‘ın Kalitelisi

Volkanik ada olma özelliği mi yoksa, toprağın mucizesi mi? Santorini’yi özel kılan bir diğer güzellik ise şarapları 75 75 km2 ‘lik alanda 14 km2 bir  alanda kaliteli üzüm bağları ile Santorini şarapları üretilmekte ve günümüzde dünyanın her yerinde satışa sunulmaktadır. İsterseniz bağlara gidip tadım yapabilirsiniz, isterseniz restoranların çoğunda  şarapları denerken, aynı zamanda deniz mahsulleri şölenini de tadabilirsiniz.

Santorini Şarapları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Santorini, Santorini Şarap, Şarap, Volkanik Ada, Yunan Adaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları