Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sansarak Kanyonu turizme açılıyor

20 Ekim, 2009 | 12:13

Sansarak Kanyonu TÜRSAB Güney Marmara BYK Başkanı Mehmet Akkuş ve yürütme kurulu üyeleri, İznik’teki Sansarak Kanyonu’nun yerli ve yabancı turizme açılması için tanıtım kampanyası başlattı.

Sansarak Kanyonu gezisi öncesinde İznik Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu`nu ziyaret eden TÜRSAB heyeti, Sansarak Kanyonu hakkında bilgi aldı.

Mehmet Akkuş bölgenin, tarih ve kültürel mirasının yanı sıra coğrafi konumu itibariyle tam bir turizm cenneti olduğunu ifade ederek başta Bursa Valiliği olmak üzere İznik`teki yerel yöneticiler ile işbirliği halinde ilçenin doğal güzelliklerini, başta ülke turizmi olmak üzere yerli ve yabancılara tanıtılması gerektiğini belirtti.

İznik`in tarihi mekanlarını yerinde gezen TÜRSAB heyeti daha sonra, ilçe merkezine 17 km mesafede bulunan Osmanlı köyü Sansarak`a geçti.

Köy muhtarı İbrahim Akbaş ile birlikte Sansarak Kanyonu`ndaki bir saatlik yürüyüşün ardından bölgenin eşsiz manzarasıyla karşılaşan turizmciler, bir süre ortamın keyfini çıkardı. Mehmet Akkuş, kanyonun doğa yürüyüşlerinden hoşlananlar için inanılmaz güzellikte bir yer olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İbrahim Akbaş, iznik, İznik Kaymakamlığı, Mehmet Akkuş, Nurettin Kakillioğlu, Sansarak Kanyonu, Sansarak Kanyonu Turizm, Sansarak Köyü, Sansarak Köyü Muhtarı, Turizm, Turizm Haberleri, Türsab, TÜRSAB Güney Marmara, TÜRSAB Mehmet Akkuş,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları