Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sani Şener Paris’te mega havalimanı projelerini anlattı

10 Mart, 2015 | 18:29

TAV Grubu Üst Yöneticisi Sani Şener, bu yıl Paris’te düzenlenen Passenger Terminal Expo’da “Mega Havalimanı Projeleri – Abu Dabi Midfield Terminali” başlıklı bir sunum yaptı.

Büyük havalimanı yatırımlarının üst düzeyde teknolojik yeterlilikle mühendislik ve organizasyon becerisi gerektiren projeler olduğunu belirten Şener, şunları kaydetti:

“TAV olarak biz başlangıçtan bu yana havalimanı yapımı ve işletmeciliğine odaklandık. Bu alanda uzmanlaşarak tüm dünyada tercih edilen bir marka olmayı hedefledik. Bu nedenle, havalimanı sektöründe standartları yeniden belirleyen Abu Dabi Midfield Terminali projesinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu prestijli projenin en önemli özelliklerinden birisi de üç boyutlu bir çalışma ortamında, meydana gelebilecek sorunları önceden görmeyi sağlayan Yapı Bilgi Modellemesi’nin (BIM) etkin olarak kullanılmasıdır. TAV, mimar ve mühendisleri BIM teknolojisini bu ölçekte uygulayabilen az sayıdaki uzman arasında. Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve kaliteli insan kaynağı TAV’ın en önemli sermayesi. Dünya pazarlarında tercih edilen bir marka olarak iyi bir ülke temsilciliği gerçekleştirdiğimize inanıyoruz,”

Bu yıl 21.’si düzenlenen Passenger Terminal Expo, 12 Mart Perşembe gününe kadar Paris’te devam edecek. Fuarda 180’den fazla şirket havalimanı tasarımı, yapımı ve işletmeciliğiyle ilgili ürün ve çözümlerini sergiliyor.

Fuara paralel düzenlenen ve tüm dünyadan iş insanları, uzmanlar, hükümet ve sivil havacılık yetkililerinin yer aldığı konferansıysa bin 200’den fazla delege takip ediyor. TAV’ı temsilen konferansın ikinci gününde de TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan, “Ticari Gelişim, İmtiyazlar, Perakende ve Kitle İletişim araçları Satışı” başlıklı panelde TAV Havalimanları’nın işlettiği alanlarda entegre ettiği başarılı sadakat programı TAV Passport’u anlatacak.

Fuarda 77 metrekarelik standıyla yerini alan TAV Bilişim de analiz, tasarım, danışmanlık, destek ve bakım gibi çok sayıda ürün ve hizmetlerini ziyaretçilere tanıtıyor. TAV, fuar ve konferansta TAV Bilişim, TAV İşletme Hizmetleri gibi şirketlerinin yanı sıra yedi ülkede faaliyet gösterdiği 14 havalimanından uzmanlarıyla yer alıyor.

Sektörün en saygın yayınlarından ENR’ye göre dünyanın en büyük havalimanı inşaat şirketi olan TAV İnşaat, 3 milyar dolar sözleşme bedeline sahip Abu Dabi Midfield Terminal Projesi için açılan ihaleyi üç yıl önce kazandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de havalimanının en büyük genişleme hamlelerinden biri olan yeni terminal dalgalanan çatısı, eğimli cephesi ve kullanılacak teknolojiyle dünyanın en etkileyici mimari yapılarından biri olacak. Toplam 702 bin metrekare alana sahip olacak yeni terminal binası yılda 27 milyon yolcuya en üst düzeyde hizmet verebilecek (AA).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mega Havalimanı, Mega Havalimanı tav, Paris, paris fransa, Paris Passenger Terminal Expo, Passenger Terminal Expo, Sani Şener, Sani Şener kimdir, Sani Şener Paris, Sani Şener tav, TAV Grubu, TAV Havalimanı, TAV Havalimanları açıklama,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları