Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şanghay Anadolu Ateşi’ni izledi

21 Ocak, 2014 | 18:50

Anadolu Ateşi, Çin turnesinin son ayağında Şanghay’da sahne aldı. Gösteriye Çin halkı büyük ilgi gösterdi.

anadolu-atesi-cin-turu

“Şanghay Büyük Sahnesi”nde binlerce Çinli sanatseverin izlediği gösteri, büyük ilgi ile karşılandı. Gösterinin ardından dakikalarca ayakta alkışlanan grup, seyirciler tarafından geri çağrıldı.

Grubun baş dansçılarından Sinem Güven,yaptığı açıklamada, Çin’e sekizinci kez geldiklerini hatırlatarak, ilginin her seferinde arttığını ve bu durumun, gelecekteki çalışmaları için büyük motivasyon kaynağı olduğunu söyledi.

Anadolu Ateşi, Çin Turu kapsamında 20 Aralık’tan bu yana Pekin, Lancou, Guangcou, Şıncın gibi kentlerin de aralarında bulunduğu 12 şehirde 17 gösteri sahneledi.

Turne çerçevesinde başkent Pekin’deki Çin parlamentosu ve devlet sarayı olarak da bilinen Büyük Halk Salonu’nda sahne alan dans grubu, Çin’e senelerdir turneler düzenliyor.

Yeni projede Çinli dansçılarla çalışacaklar

Grubun genel sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan’ın “Doğu’nun Kapıları” adlı yeni projesinde, tarihi İpek Yolu temalı gösteri tertip edilecek. Koreografisini Oğuzhan Özel’in yaptığı ve 3 yıldır üzerinde çalışılan yeni proje çerçevesinde Çin’den başlayıp Anadolu ve Akdeniz üzerinden Avrupa’ya kadar uzanan bir serüvenin hikayesi, yakın zamanda sahnelenecek. Bu projede Çinli dansçılarla da işbirliği yapılması planlanıyor.

Anadolu Ateşi, geçen yıl ülkenin geleneksel yeni yılında ulusal kanal CCTV’deki gala programında sahne almıştı. Çin’in bahar bayramı gecesi yayımlanan program, 800 milyon kişiyle en çok izlenen program olmuş, Anadolu Ateşi ülke genelinde büyük şöhrete kavuşmuştu.

NationalTürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anadolu Ateşi, Anadolu Ateşi Çin, Anadolu Ateşi Çin turu, Anadolu Ateşi Şanghay, CCTV, CCTV çin, Mustafa Erdoğan, Mustafa Erdoğan Anadolu Ateşi, Şanghay, Şanghay çin, Şanghay turu,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları