Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sanat Güneşi şarkıları ile anılacak

18 Eylül, 2013 | 17:42

sanat-gunesi-anilacak Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve TSK Mehmetçik Vakfı, Sanat Güneşi Zeki Müren’i 24 Eylül 2013 Salı günü “Hatıralarda Zeki Müren” konseriyle Bodrum Antik Tiyatro’da anacak.

Bodrum Antik Tiyatro’da 24 Eylül 2013 Salı günü saat 21:00’de başlayacak anma konserinde, Ayşe Egesoy’un sunumuyla, Türk Sanat Müziği sanatçısı Gökhan Sezen ve Zeki Müren’in Sanatını ve Müziğini Koruma ve Yaşatma Derneği korosu, Sanat Güneşi Zeki Müren’in sesinden dinlemeye alışık olduğumuz unutulmaz şarkılar ile eşsiz bir müzik ziyafeti sunacaklar.

Zeki Müren’in tüm mal varlığını bağışladığı, başarılı ve ihtiyaç sahibi Türk gençlerine eğitim imkânı sağlayan TEV ile şehit ve gazi çocuklarına, yakınlarına destek veren TSK Mehmetçik Vakfı ve Bodrum Kaymakamlığının her yıl düzenlediği anma konseri, 24 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek.

Bu yıl ilk kez Zeki Müren’in çocukluğundan itibaren tüm hayatını belgeleyen fotoğrafları da Bodrum Kale Kafe’de 17 Eylül’den itibaren sergilenmektedir. Sergi iki hafta süreyle değerli sanatçının sevenlerinin ziyaretine açık olacak. Her yıl olduğu gibi tüm Sanat Güneşi hayranları bu yıl da “Hatıralarda Zeki Müren’’ konserini ücretsiz izleyebilecek ve Zeki Müren’i bir kez daha anacaklar.

Aynı gün, Bursa TEV-TSK Mehmetçik Vakfı Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nde ve Emir Sultan Mezarlığı’ndaki mezarı başında da anma töreni yapılacak, Emir Sultan Cami’inde mevlit okutulacak.

Zeki Müren, tüm mal varlığını Türk Eğitim Vakfı ve TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Doğduğu şehir olan Bursa’da Zeki Müren için bir Anıt Mezar yapıldı. Devlet Sanatçısı Merhum Zeki Müren’in Bodrum’daki evi Kültür Bakanlığıyla yapılan protokol ile “Zeki Müren Sanat Müzesi”ne dönüştürüldü ve 8 Haziran 2000 tarihinde ziyarete açıldı.

TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı, 2002 yılında Bursa’da TEV-TSK Mehmetçik Vakfı Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesini yaptırdı ve bu okulda sanatın her dalı ile ilgili eğitim veriliyor.

Bugüne kadar TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan 2251 burs verildi. Sadece 2013-2014 öğretim yılında TEV Zeki Müren Burs Fonu ile 201 öğrenciye ayda 400 TL ödeme yapılacak.

TSK Mehmetçik Vakfı da bu bağışlar sayesinde bugün itibariyle, şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden bir Mehmetçik’in ailesine bir defaya mahsus olmak üzere 34 bin TL, birinci derece bir gaziye aylık 945 TL, üniversite öğrencisi Mehmetçik çocuğuna ise ayda 600 TL yardımda bulunuyor.

TEV bağışçısı olan Merhume Safiye Ayla Targan ile TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı bağışçısı Zeki Müren adına isimlerinin ve hatıralarının yaşatılması, Türk Musikisine genç sesler kazandırılması amacıyla her üç yılda bir ses yarışması düzenleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antik Tiyatro, Bodrum, Bodrum Antik Tiyatro, Hatıralarda Zeki Müren, Sanat Güneşi, Sanat Güneşi Zeki Müren, TSK Mehmetçik Vakfı, Türk Eğitim Vakfı, Türk Sanat Müziği, Zeki Müren, Zeki Müren şarkıları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları