Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Sanal gerçeklik turları’na Japonlardan büyük ilgi

16 Şubat, 2018 | 12:58

Sanal gerçeklik tatili Japonlardan büyük ilgi görüyor

Japonlar sanal gerçeklik tatilini çok sevdi. Tokyo’daki ‘First Airlines’ adlı tur firması yurt dışına çıkmaya imkanı olmayanlara “Sanal gerçeklik turları” düzenlemeye başladı. Japon müşteriler, iki saat süresince gerçek bir uçağı canlandıran mekanda sanal gerçeklik gözlüğü takarak istedikleri şehirleri şehirleri ziyaret ediyor!

Japonya’nın başkenti Tokyo’daki ‘First Airlines’ adlı tur firması yurt dışına çıkmaya imkanı olmayanlara “Sanal gerçeklik turları” düzenlemeye başladı. Japon müşteriler, iki saat süresince gerçek bir uçağı canlandıran mekanda sanal gerçeklik gözlüğü takarak istedikleri şehirleri şehirleri ziyaret ediyor.

‘First Airlines’ adlı tur firması Tokyo’da müşterilerine, sanal gerçeklik ile New York ve Paris gibi şehirleri ziyaret etme şansı veriyor.

Japon yolcular sanal gerçeklik tatilinde yemek de yiyor

62 dolar karşılığında uçak atmosferi verilmiş özel bir mekanda 1. sınıf ve Business tipi koltuklara oturan Japonlar yolculara (!), 360 derecelik sanal gerçeklik gözlükleri dağıtılıyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Japonya Turları sizi bekliyor.

Bu esnada hostes kıyafetlerini üzerine geçirmiş olan çalışanlar müşterilerinin gerçek bir uçuş deneyimi yaşamaları için gereken özeni gösteriyorlar.

Japonya sanal gerçeklik turları

Sanal uçuş öncesi müşterilere gerekli kurallar anlatılıyor, ardından yolculara gerçek bir uçuştaki gibi yemek dağıtımına başlanıyor. Yolcular iki saat süresince koltuklarından kalkmadan Paris, Roma, New York ve Hawaii gibi ülkeleri ve şehirleri VR adı verilen sanal gözlüklerle bir nevi ziyaret ediyor.

Sanal gerçeklik turlarına daha çok yaşlı Japonlar rağbet ediyor

2016 yılından bu yana müşteri ağırlayan ve boş yer bulmanın zor olduğu öğrenilen sanal turlara, özellikle fiziksel zorluklarıdan ötürü gerçek seyahatlere çıkamayan yaşlı Japonların ilgi gösterdiği öğrenildi.

hostesler sanal gerçeklikte canyeleklerini de gösteriyor

Tura katılan Takaşi Sakano (39) ismindeki Japon müşteri “Gerçek seyahate hazırlanmak zor. Pahalı ve vakit alıyor” açıklamasının ardından bir daha geldiğinde bu kez Roma’yı görmek’ istediğini söyledi.

Japonya içi rotaları da sanal gerçeklik turuna girecek

First Airlines şirketinin yetkilileri yakın zamanda Japonya içi rotaları da sanal gerçeklik turuna dahil edeceklerini ve sanal tur sırasında bu bölgelere özgü yemekleri ikram edeceklerini de ifade ettiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
First Airlines, Japonların sanal gerçeklik tatili, Sanal gerçeklik tatili, Sanal gerçeklik turları, Tokyo, Yaşlı Japonlar,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları