Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

San Fermin Festivali boğa koşusu başladı

07 Temmuz, 2015 | 09:07

San Fermin Festivali boğa koşusu başladı İspanya’nın Pamplona kentinde düzenlenen, boğa koşusu ile ünlü San Fermin Festivali başladı / San Fermin Festivali boğa koşusu

Festivaller ülkesi İspanya‘da San Fermin Festivali başladı. Tüm dünyada boğa koşusu ile ünlenen San Fermin Festivali, İspanya’nın kuzeyindeki Navarra özerk bölgesinde bulunan Pamplona kentinde düzenleniyor.

Yaklaşık 200 bin nüfuslu Pamplona kentine San Fermin Festivali kapsamında 1 milyondan fazla kişinin gelmesi bekleniyor. 14 Temmuz’a kadar sürecek San Fermin Festivali dolayısıyla İspanya otellerinde doluluk oranını yüzde 78 olduğu bildirildi.

İspanya nın Pamplona kenti, San Fermin Festivali kapsamında 459 etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İlk boğa koşusu bu sabah yapıldı

San Fermin Festivali nin en önemli etkinliği olan boğa koşusu nun ilki bugün sabah saatlerinde yapıldı. 8 gün boyunca devam edecek boğa koşusu sırasında ilk gün 6 boğa sahne aldı ve heyecanlı anlar yaşandı. Yaklaşık 2 buçuk dakika süren boğa koşusu, boğaların arenaya girmesiyle son buldu.

Sokaklarda San Fermin Festivali çokusu

Boğa koşusu nun yanı sıra İspanya sokakları da San Fermin Festivali süresince bir hayli renkli görüntülere sahne oluyor. Binlerce kişinin kırmızı fularlarla Pamplona caddelerine akın ettiği festivalde, eğleceli anlar yaşanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
boğa koşusu, ispanya boğa koşusu, ispanya festival, ispanya San Fermin, pamplona, Pamplona boğa, Pamplona ispanya, Pamplona san fermin, San Fermin, San Fermin boğa, San Fermin Festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları