Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

San Fermin Festivali’nin bu yılki bilançosu 41 yaralı

15 Temmuz, 2014 | 10:30

san_fermin_festivali İspanyolların dünyaca ünlü San Fermin Festivali’nin bu yılki bilançosu 41 yaralı oldu. Boğa koşularında 8 kişi boynuz darbeleriyle, 33 kişi ise düşerek yaralandı.

İspanya‘nın kuzeyindeki Navarra bölgesinde bulunan Pamplona kentinde 8 gün süren ve boğalarla yapılan koşusuyla ünlü San Fermin festivali sona erdi.

NationalTürk’ün haberine göre, ekonomik açıdan bölge halkının en büyük geçim kaynağı festivalin en çok öne çıkan etkinliği olan insanların boğalarla birlikte sokakta koşturması bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

Özellikle son 3 günde oldukça heyecanlı koşular yapılırken, kapanış koşusunda düşerek sürüden ayrılan bir boğanın bir koşucuyu sürükleyerek vücudunun üç farklı yerinden boynuzlaması korku dolu anlar yaşattı.

San Fermin festivali sonunda 8′i boynuz, 33′ü düşmeden kaynaklanan vaka olmak üzere toplam 41 kişi yaralanırken, yaralıların hiçbirinde hayati tehlike bulunmadığı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
boğa koşusu, İspanya, İspanya boğa, İspanya boğa festivali, ispanya boğa koşusu, ispanya festival, İspanya Turu, pamplona, San Fermin, San Fermin başladı, san fermin boğa koşusu, San Fermin Festivali, San Fermin ispanya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları