Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

San Fermin’de boğalarla koşu heyecanı başladı

07 Temmuz, 2014 | 10:16

İspanyolların en önemli festivallerinden biri olan ve halkın boğalarla dar sokaklarda koşmasıyla tanınan San Fermin başladı. 8 gün sürecek festivalde ilk boğa koşusu bugün yapıldı.

İspanya’nın kuzeyindeki Navarra özerk bölgesinde bulunan Pamplona kentinin festivali San Fermin, belediye binasından ateşlenen fişekle resmen başlamış oldu. Fişeği, bu yıl 150. kuruluş yıl dönümünü kutlaması sebebiyle İspanyol Kızılhaçı Başkanı Mikel Martinez ateşledi.

NationalTürk’ün haberine göre, Belediye binasının bulunduğu meydan her yıl olduğu gibi binlerce insanla dolup taştı. Pamplonalıların başını çektiği beyaz giysili ve kırmızı fularlı San Fermin festivali meraklıları, “Pamplonalılar, bizimle eğlenmek için geldiniz. Yaşasın San Fermin, yaşasın San Fermin” şeklindeki anonstan sonra meydanda büyük bir coşku seli yarattı. Açılış sırasında kırmızı fularları ellerinde sallayan Pamplonalılar, fişek ateşlendikten sonra fularları boyunlarına taktı.

Bu yılki festival kapsamında toplam 443 resmi etkinlik düzenlenirken, 2,4 milyon avro olan festival organizasyonu bütçesinin 1,1 milyon avrosu Pamplona belediyesi tarafından karşılanıyor. Yaklaşık 200 bin nüfusa sahip Pamplona kentini festival nedeniyle önümüzdeki 9 gün boyunca 1 milyona yakın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yaklaşık 850 metrelik koşunun son noktası olan arenaya giren boğaları izlemek için arena içinde beklemek bu yıla kadar ücretsizdi. Belediye yönetimi ilk defa arenaya girişleri paralı yapma kararı aldı. Arenaya girilmesine 3 avro karşılığında izin verilecek. Çok sayıda Pamplonalı bu kararı eleştiriyor. Her yıl arenaya giren Pamplonalıların birçoğu bu yıl arenaya gitmeme kararı aldığını söylüyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İspanya, İspanya boğa, İspanya boğa festivali, ispanya festival, İspanya Turu, San Fermin, San Fermin başladı, San Fermin Festivali, San Fermin ispanya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları