Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Son şampiyon San Antonio Spurs, Obama’yı ziyaret etti (Video)

14 Ocak, 2015 | 10:04

Geçtiğimiz yıl final serisinde Miami Heat’i geçerek NBA şampiyonu olan San Antonio Spurs, ABD Başkanı Barack Obama’yı ziyaret etti.

ABD Başkanı Barack Obama, son şampiyon San Antonio Spurs’u Beyaz Saray’da ağırladı. En çok takip edilen spor organizasyonlarının başında gelen Amerikan Ulusal Basketbol Ligi’nin şampiyonu San Antonio Spurs, Barack Obama’nın daveti ile Beyaz Saray’a gitti.

Bir hayli eğlenceli dakikaların yaşandığı ziyaret sırasında Obama’nın yaptığı konuşma güne damgasını vurdu. Konuşmasına oyuncuları başarılarından dolayı kutlayarak başlayan Obama, takımda farklı milletlerden pek çok oyuncu olduğunu hatırlatarak San Antonio Spurs için Birleşmiş Milletler benzetmesi yaptı ve salondakileri güldürdü.

Takımın sportmenliğinden övgü ile bahseden Başkan Obama, San Antonio Spurs’un Amerika’nın nasıl olması gerektiğine dair büyük bir metafor olduğunu söyledi.

İşte kısa sürede en çok izlenen videolar arasına giren o konuşma;

Geride bıraktığımız sezonda NBA playoff’larında finalde Miami Heat ile karşılaşan San Antonio Spurs, seride rakibine 4-1 üstünlük sağlayarak şampiyon olmuştu. San Antonio Spurs, bu sonuçla 7 yıl aradan sonra ipi göğüslemiş ve NBA tarihindeki 5’inci şampiyonluğuna ulaşmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Başkanı, ABD Başkanı Barack Obama, Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi, Barack Obama, Barack Obama açıklama, Barack Obama beyaz saray, Beyaz Saray, Miami Heat, Miami Heat NBA, NBA, NBA Amerika, NBA Haberleri, NBA maç turu, nba maçları, NBA şampiyonları, San Antonio Spurs, San Antonio Spurs amerika, San Antonio Spurs Barack Obama, San Antonio Spurs barack obama video, San Antonio Spurs beyaz saray, San Antonio Spurs maçları, San Antonio Spurs NBA, San Antonio Spurs obama, San Antonio Spurs video,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları