Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Samsun’da Turizm Haftası etkinlikleri

19 Nisan, 2013 | 15:51

Samsun'da Turizm Haftası etkinlikleri Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında “Samsun Turizm Tanıtım Günleri” başladı.

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Samsun Turizm Tanıtım Günleri’ adı altında açılan sergide, 17 ilçenin yöresel kıyafetleri, yemekleri ve kültürleri tanıtıldı.

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısıyla, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Samsun ilçelerinin tanıtımı amacıyla İl Özel İdaresi Kültür ve Sanat Galerisi’nde açılan tanıtım sergisini gezen Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, sergilenen ürün ve eserler hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Samsun’un ilçelerinin her birinin ayrı güzelliklere sahip olduğunu vatandaşların bunları bilmesi ve görmesi açısından bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğunu belirten Valisi Aksoy, şunları söyledi:

“Samsunlu olarak Samsun’u yeterince tanımadığımızı ve ilçelerimizdeki değerlerimizi yeterince bilmediğimizi görüyoruz. Bu bakımdan öncelikli olarak Samsun’da ilçelerimizin daha iyi tanıtılması amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdik. Birçok ilçemizde çok önemli doğa ve kültürel değerlerimiz var. El sanatları ürünlerimiz var. Bunların yeterince bilinip tanıtılmadığı konusunda fikir birliği içerisinde olduğumuz için ilçelerimizi tanıtıcı bu etkinliği burada gerçekleştiriyoruz. Ben tüm Samsunluların buraya gelerek ilçelerimizi daha yakından tanımalarını kendilerine tavsiye ediyorum. Samsun’un bu özelliklerini ortaya çıkarmak adına bu etkinliği çok önemsiyoruz.”

Geçtiğimiz hafta içerisinde ülke genelinde faaliyet gösteren çeşitli seyahat acentelerinin temsilcilerini Samsun’a davet ettiklerini hatırlatan Vali Aksoy, 3 gün süren bir program düzenleyerek bölgedeki turizm yerlerini misafirlere gezdirdiklerini söyledi.

Hedeflerinin yurt içi ve yurt dışından Samsun’a daha fazla turist gelmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Hüseyin Aksoy, gelecek dönemde bu tür tanıtım çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceklerini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüseyin Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Samsun, Samsun Turizm Müdürlüğü, Samsun Valisi, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Turizm Haftası, Turizm Haftası Etkinlikleri, Turizm Haftası samsun,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları