Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Samsun Tanıtım Turizm Derneği, şehri Türkiye’ye anlatacak

21 Mart, 2013 | 12:15

Samsun Tanıtım Turizm Derneği, şehri Türkiye’ye anlatacak ‘Samsun turizmine ve tanıtımına yeni soluk’ sloganıyla kurulan Samsun Tanıtım Turizm Derneği (STATU), kentin kültürel, tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini, benzerlerinden farklılıklarını Türkiye’ye anlatacak. Derneğin tanıtım toplantısında projelerini anlatan STATU Başkanı Oğuzhan Serinkaya, turizm sektörünün tüm unsurlarıyla birlikte şehrin tanıtımına turizmine önemli katkılar vermek istediklerini söyledi.

Samsun Tanıtım Turizm Derneği tanıtım toplantısı North Point Otel’de yapıldı. Toplantıya Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı ve Avusturya Fahri Konsolosu Okan Gümüş, iş adamları, dernek üyeleri ve gazeteler katıldı. Toplantıda dernek hakkında bilgi veren STATU Başkanı Oğuzhan Serinkaya, derneğin Samsun’un turizm değerlerini farklı bakış açısıyla ortaya koymak, güncel tanıtım stratejileri ile kenti Karadeniz ve yakın coğrafya için farklılaşan illerden biri olması amacıyla kurulduğunu kaydetti.

Şehrin çok önemli turizm ve tanıtım potansiyeli bulunduğunu ifade eden Oğuzhan Serinkaya, kamu ve özel sektör yatırımları ile turizm alt yapısının gün geçtikçe güçlendiğinin altını çizdi. Konaklama probleminin büyük ölçüde çözüldüğünü hatırlatan Serinkaya, “En önemli yakın tarih mirasımız Atatürk’ün şehrimize ilk adımını ulusal ve uluslararası tüm tanıtım platformlarında farklı yönleri ile tanıtmak istiyoruz. Kültürel, tarihi, turistik, doğal güzellik ve değerlerimizi, benzerlerinden farklılıklarını, tüm Türkiye’ye anlatmak istiyoruz. Uluslararası tanıtımda Rusya ve Ukrayna’nın kentimiz için öneminin bilinci ile sağlık ve eğlence turizmi olanaklarımızı tanıtabilmek için hazırlıklar yapmaktayız.” açıklamasını yaptı.

Tarihi, çevresi, doğal güzellikleri ve yatırımlarıyla Samsun’un Karadeniz coğrafyasının cazibe merkezi olmaya aday bir şehir olduğunu hatırlatan STATU Başkanı Serinkaya, “Derneğimiz bu hedefe ulaşmada Samsun’u kucaklayıp, her bir Samsunluya bu hedefi benimsetmek için çalışmalara ilk günkü heyecan ve azmiyle devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Karadeniz, Karadeniz Samsun, North Point Otel, Oğuzhan Serinkaya, Samsun, Samsun Tanıtım, Samsun Tanıtım Turizm Derneği, Samsun tanıtımı, Samsun turist, Samsun Turizm, Tanıtım Turizm Derneği,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları