Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Samsun Kalesi kalıntıları gün ışığına çıktı

29 Ekim, 2009 | 10:42

Samsun Kalesi Samsun’un Pazar mahallesinde bir otel inşaatının temel kazısı sırasında ortaya çıkan ve yapılan incelemede ”Samsun Kalesi”nin surları olduğu belirlenen kalıntı, inşaatın tamamlanması sonrasında camekanla çevrilerek ziyarete açık tutulacak.

Alınan bilgiye göre; kazı sırasında tarihi kalıntıların ortaya çıktığını gören inşaat yetkilileri durumu Samsun Müze Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.

Uzmanların yaptığı araştırma sonucunda söz konusu kalıntıların ”Samsun Kalesi”nin surlarına ait olduğu belirlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, uzmanların sunduğu rapor doğrultusunda yaptığı değerlendirmesinde inşaat alanının içinde yer alan sur kalıntılarının korunmasına karar vererek inşaatın Samsun Müze Müdürlüğü denetiminde yapımına devam edilmesini kararlaştırdı.

Yaklaşık 500 metrekare alana yapılması planlanan otelin 83 metre karesini çevreleyen kalıntıların inşaatın tamamlanması sonrasında camekanla çevrilecek vetarihi surların bulunduğu alan muhafaza edilecek.

İnşaat tamamlandığında binanın alt katındaki otopark alanı içinde kalacak olan  kalıntılar ziyarete açık tutulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Otel Samsun Kalesi, Samsın Haberleri, Samsun Kalesi, Samsun Kalesi Bulundu, Samsun Kalesi Haberleri, Samsun Kalesi İnşaat, Samsun Kalesi Kalıntıları, Samsun Kalesi Otel, Samsun Kalesi Otel İnşaatı, Samsun Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Samsun Müze Müdürlüğü, Samsun Turizm haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları