Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Salzburg Abdullah Gül ‘ü de büyüledi

05 Mayıs, 2011 | 16:23

Avusturya’nın Salzburg kenti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ‘ü de kendine hayran bıraktı.

Resmi ziyaretler için 3 günlük Avusturya gezisinde Salzburg kentini de gezme fırsatı bulan Abdullah Gül, Türkiye ‘ye bir hayli memnun döndü.

Kültür, sanat, eğlence gibi birçok faaliyeti içinde barındıran Salzburg için Abdullah Gül, “Bugün gezip gördüğümüz Salzburg şehri müzik, mimari ve kültürün merkezi olmuş. Hatta Çankaya Köşkü Yerleşkesinde bulunan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları ‘nın kullandığı Pembe Köşk, Atatürk’ün isteği üzerine Avusturyalı mimar Prof. Dr. Clemens Holzmeister tarafından tasarlanmıştır. Prof. Holzmeister önemli mimari çalışmalarını Salzburg’da gerçekleştirmiştir.” şeklinde açıklama yaptı.

Salzburg ‘un mimarisine ve kültür sanat etkinliklerine hayran kalan Abdullah Gül, Mozart ‘ın evini de ziyaret etti. Gül evde Mozart’ın bestelerini yaptığı piyanodan Türk Marşı’nı dinledi.

Müzik dahisi Mozart’ın doğum yeri ve müziğin kabesi olarak bilinen Salzburg ‘a hayran kalmamak elde değil…

Salzburg kültür sanat ve müzik başkenti olmasının yanı sıra romantik bir destinasyon olma özelliğine de sahip. Her yıl binlerce çift Avusturya ‘nın Salzburg kenitini ziyaret ederek, balayı tatillerini bu romantik şehirde geçiriyorlar.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdullah Gül, Abdullah Gül Avusturya, Avusturya, Avusturya Salzburg, Mozartın evi, Mozartın evi salzburg, Pembe Köşk, Pembe Köşk mimarisi, Prof. Holzmeister, Salzburg, Salzburg Abdullah Gül, Salzburg Mimarisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları