Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sakura Dönemi Japonya sizi bekliyor

29 Ocak, 2015 | 15:42

Kirazların çiçek açmasının, hayata yeni başlangıç olarak kabul edildiği Japonya, kiraz çiçeği zamanında yani Sakura döneminde mutlaka görülmeli…

Dünyanın sayılı harikalarından olan Kiraz Çiçekleri, Japonya’da farklı bir anlam kazanıyor. Japonya’da süs kirazı olarak bilinen Sakura, meyve vermeyen yalnızca çicek açan bir ağaç. Japon kültüründe büyük önem taşıyan kiraz ağaçları, kışın bitişini ve baharın gelişini simgeliyor. Sakura ağacı, Japonlar için dostluk simgesi olarak da kabul ediliyor. Öyle ki Japonlar, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Amerika, Kanada ve Almanya gibi ülkeler Sakura fidesi hediye etmişlerdi.

sakura-kiraz-japonya-01

Kiraz çiçeklerinin dallarda kaldığı dönem ise Japonya’da büyük bir festivale dönüşüyor. İşte bu zaman dilimi Kiraz Çiçeği Zamanı yani Sakura Dönemi olarak adlandırılıyor. Sakura Dönemi’nde pembe renkli kiraz çiçeklerinin muhteşem bir görsel şölen sunduğu Japonya, binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Kiraz Çiçekleri Zamanı Sakura Dönemi Japonya Turu İçin Tıklayın…

Japon halkı, Kiraz Çiçeği Zamanı’nda baharın gelişini kutlamakla kalmıyor, düğün tarihlerini, okulların açılışını ve kendileri için özel olmasını istedikleri etkinlikleri bu döneme göre ayarlıyorlar. Genellikle Mart ayının son haftası başlayan etkinlikler, Nisan ayının ortalrına kadar devam ediyor. Farklı kentlerde ikişer haftalık festivallerle kutlanan Sakura Dönemi, renk cümbüşünün yaşandığı muhteşem manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Kiraz çiçeklerinin en olgun zamanında düşmesi, bu yönüyle Japonların geleneksel savaşçıları samuraylara savaş anında en güçlü zamanında ölebileceğini hatırlatıyordu. Bu yüzden Samuraylar diktirdikleri kiraz ağaçlarının çiçekleri ortaya çıktığı zaman uzun uzun seyrederlerdi. Sizlere tavsiyemiz, ömürleri yalnızca 1-2 hafta olan Sakuraları, samuray hayatını benimseyen Japonya’da görmek için geç kalmayın…

Kiraz Çiçekleri Zamanı Sakura Dönemi Japonya Turu İçin Tıklayın…

Tüm Güzelliğiyle Japonya Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, Japonya Haberleri, Japonya kiraz çiçekleri, Japonya sakura, Japonya sakura dönemi, Japonya samuray, Japonya Turu, Kiraz, Kiraz Çiçeği Zamanı, Kiraz Çiçeği Zamanı japonya, Kiraz çiçekleri, Kiraz çiçekleri japonya, Kiraz Çiçekleri japonya turu, Kiraz Çiçekleri sakura, sakura nedir, sakura turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları