Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sahte yorumdan hapis cezası aldı, tarihe geçti!

13 Eylül, 2018 | 10:13

Sahte yorumdan hapis cezası aldı, tarihe geçti!

İtalya’da bir şirketin sahibine, müşterisi olan otellerin altına sahte yorum yazdığı için 8 bin euro tazminat, 9 ay da hapis cezası verilirken, turizm sektöründe bu cezanın ilk olmasından ötürü tarihe geçtiği öğrenildi.

İtalya‘da seyahat tarihine geçen bir ilk yaşandı. İtalya’da faaliyet gösteren PromoSalento adlı şirketin sahibine, oteller hakkında sahte yorum yazdığı gerekçesiyle mahkeme tarafından 9 ay hapis cezası verildi. Bu kişi ayrıca 8 bin euro da para cezası ödemeye mahkum edildi.

Sahte yorumdan hapis cezası aldı, tarihe geçti!

İtalya’nın Lecce şehrindeki mahkeme gerekçeli kararında, sahte isimlerle sahte yorum yazmanın İtalyan yasalarına göre suç olduğu ifade etti. PromoSalento ile ilgili yürütülen soruşturmada, dünyanın en büyük seyahat değerlendirme sitesi TripAdvisor’un da delil sağladığı bildirildi.

Sahte yorum paketleri satmaya çalıştı!

PromoSalento’nun otellere mail göndererek ‘sahte yorum paketleri’ sattığı açıklanırken, otellerden gelen şikayetler üzerine TripAdvisor’un söz konusu şirketle ilgili soruşturmaya 2015 yılında başladığı belirtildi.

Yaptığı sahte yorumlarla tüketiciyi yanıltan veya tesislerle ilgili negatif yorumları perdeleyen sahte yorumlarla ilgili olarak daha önce verilmiş para, hatta şirket kapatma örnekleri bulunurken, ilk kez bir kişi böyle bir davada hapis cezası aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, Lecce, PromoSalento, Sahte yorum, Sahte yorumdan hapis cezası, Tarihe geçti, TripAdvisor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları