Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Şahane Misafir İtalyan Oscarı’ na aday

14 Nisan, 2012 | 13:50

Ferzan Özpetek’ in son fimi “Şahane Misafir” İtalyan Oscar’ ı olarak bilinen  David di Donatello Sinema Ödülleri’nde , en iyi yönetmen dahil 8 dalda aday gösterildi.

1955 yılından beri verilen ve İtalyan Oscar’ ı diye bilinen  David di Donatello Sinema Ödülleri’ ne 8 dalda aday olarak gösterildi.  Usta yönetmen Ferzan Özpetek’ in son filmi ” Şahane Misafir” de oyuncu Cem Yılmaz’ da rol alıyor.

4 Mayıs’ ta düzenlenecek olan avid di Donatello Sinema Ödül töreninde aolo Taviani-Vittorio Taviani (Taviani Kardeşler), Nanni Moretti ve Paolo Sorrentino gibi sinema tarihinin önemli isimleriyle yarışacak olan Ferzan Özpetek’ in yanı sıra  Sezen Aksu’nun film için özel olarak bestelediği, sözlerini Yıldırım Türker’in yazdığı “Gitmem Daha” da bir ilke imza attı; ilk kez yabancı bir şarkı en iyi şarkı kategorisinde David di Donatello ödüllerine aday oldu.

Ferzan Özpetek’ in en iyi yönetmen dalında yarışmasının yanı sıra en iyi şarkı dışında, Elio Germano ile en iyi erkek oyuncu, Pasquale Catalano ile en iyi müzik, Andrea Crisanti ile en iyi sanat yönetmeni, Alessandro Lai ile en iyi kostüm, Francesca de Simone ile en iyi saç, Ermanno Spera ile de en iyi makyaj dalında ödüle aday gösterildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cem Yılmaz Şahane Misafir, David di Donatello Sinema Ödülleri, Ferzan Özpetek Cem Yılmaz, Ferzan Özpetek Şahane Misafir, Ferzan Özpetek son fimi, Oscar Adayları, Şahane Misadir Oscar, Şahane Misafir, Şahane Misafir İtalyan Oscarı, Şahane Misafir Müziıkleri, Sezen Aksu Şahane Misafir,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları