Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Şahane Misafir”e İtalya büyük ilgi

19 Mart, 2012 | 18:47

Ferzan Özpetek’ in yönetmenliğini yaptığı ”Şahane Misafir” Magnifica Presenza İtalyan basınının beğenisini topladı.

Yönetmen Ferzan Özpetek’in 9. filmi ”Şahane Misafir” (Magnifica Presenza), İtalyan basınından olumlu not aldı.

Roma’daki Barberini Sinema Salonu’nda dün akşam galası yapılan, başrollerinde Elio Germano, Margeritha Buy, Cem Yılmaz, Beppe Fiorello’nun yer aldığı ”Şahane Misafir”e İtalyan basını ”iyi” notu verdi.

Roma’ ya aşık İstanbul’ lu yönetmen

”La Stampa” gazetesinde yayımlanan makalede, “Roma’ya aşık İstanbullu yönetmenin”, Akdeniz etkilerini kullanarak, belirsizliği, büyüyü, cinselliği, ölümü, hatıraları, nostaljiyi kullanarak, başarılı bir işe imza attığı yorumunda bulunuldu. Gazete, ”Şahane Misafir”e 5 üzerinden 4 yıldızla ”iyi” notu verdi.

”Il Messaggero” gazetesinde çıkan makalede ise Ferzan Özpetek’in filmlerinin adı gibi olduğu, keskin çizgiler yokmuş gibi göründüğünü, ancak keskinliğin var olduğu belirtildi. Gazete, Türk yönetmenin 9. filmine, 4 üzerinden 3 yıldız verdi.

”Il Giornale” gazetesinde de Ferzan Özpetek’in yeni filminde, bir yalnızlık hikayesini, bastırılmış duyguları, arzuları ve nostaljiyi anlattığı belirtildi. ”Corriere della Sera” gazetesi de filme 4 üzerinden 3,5 yıldız verdi.

Aktör olma hevesiyle Roma’ya taşınan ve hamur yoğurarak, kruvasan yaparak, geçimini sağlayan Sicilyalı Pietro’nun yeni evinde başına gelenlerin anlatıldığı ”Şahane Misafir”, 6 Nisan’da Türkiye’deki sinemaseverlerle buluşacak.

Cem Yılmaz’ dan ”Şahane Misafir” e özel tweet

Öte yandan, Şahane Misafir’de önemli bir rolü bulunan Cem Yılmaz da resmi Twitter hesabından attığı twitlerde filmin gösterime gireceği tarihi takipçileriyle paylaştı.

“‘Ferzan Özpetek’den Magnifica Presenza filmi Şahane Misafir adıyla 6 Nisan’da Türkiye’de sinemalarda…” diye yazan Yılmaz, ardından da ”Dileyen Türkçe, dileyen orjinal dilinde İtalyanca izleyebilecek” mesajını takipçileriyle paylaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beppe Fiorello, Cem Yılmaz, Elio Germano, Ferzan Özpetek, İtalya, İtalya Roma, İtalyan Basını, Magnifica Presenza, Magnifica Presenza filmi, Margeritha Buy, Roma, Roma Barberini, Roma Barberini Sinema Salon, Şahane Misafir, Yönetmen Ferzan Özpetek,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları