Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlıkta yabancı turiste KDV’de uygulanacak detaylar belli oldu

04 Temmuz, 2018 | 10:01

Sağlıkta yabancı turiste KDV'de uygulanacak detaylar belli oldu

Sağlıkta yabancı turiste KDV’de uygulanacak detaylar belli oldu. Maliye Bakanlığı tarafından Türkiye’de sağlık hizmeti alacak olan yabancılara uygulanacak KDV istisnasının detaylarını belirlendi.

Bakanlığını uygulamasına göre, Türkiye’deki sağlık kurum ve kuruluşlarının bünyesinde verilen koruyucu hekimlik, teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinde yabancılar için KDV istisnası olacak. Uygulama; saç ekimi, cilt bakımı, kırışıklık tedavisi ya da dolgu maddeleri gibi estetiklerde ise geçerli olmayacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın hazırladığı KDV tebliğ taslağına göre 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’de yerleşmiş olmayan yabancı uyruklu gerçek kişilere sağlık kurum ve kuruluşlarının bünyesinde verilen koruyucu hekimlik, teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri KDV’den istisna olacak.

Sağlıkta yabancı turiste KDV’de uygulanacak detaylar belli oldu

İstisna kamu, özel ve üniversite hastanelerinde, tıp merkezlerinde, polikliniklerin yanında Sağlık Bakanlığından izin almak kaydıyla faaliyette bulunan; aile ve toplum sağlığı merkezleri, muayenehaneler, laboratuvarlar, müesseseler, ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan özel sağlık kuruluşları, ambulans hizmetleri sunan kuruluşlar, diyaliz merkezleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, genetik hastalıklar tanı merkezleri, hiperbarik oksijen tedavisi uygulanan özel sağlık kuruluşları, hemoglobinopati tanı merkezleri, madde bağımlılığı tedavi merkezleri, üremeye yardımcı tedavi merkezleri, terapötik aferez merkezleri, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulama merkezleri, kordon kanı bankaları ile kaplıcaların Türkiye’de vermiş oldukları hizmetlerde geçerli olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gelir İdaresi Bakanlığı, KDV, Maliye Bakanlığı, Sağlık, Yabancı turist, Yabancı turiste KDV,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları