Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık turizminin yeni gözdesi Türkiye

26 Nisan, 2010 | 09:38

Amerika ve Avrupa Birliği ülkelerinde sağlık harcamaları her yıl düzenli olarak artmasıyla birlikte, sağlık turizminde uygun fiyat politikası izleyen Türkiye’nin son dönemde iyi bir noktaya geldi.

Zaman’ın haberine göre, önceki yıllarda birçok Türk’ün by-pass ameliyatı başta olmak üzere birçok sağlık hizmetinde Amerika’yı tercih ettiğine işaret eden ünlü kardiyolog Prof. Dr. Renu Virmani, son yıllarda ABD’den Türkiye ve Hindistan’a yönelim olduğunu dile getirdi. Virmani, bunda da Amerika’daki sağlık hizmetlerinin aşırı pahalı olmasını örnek gösterdi.

Türkiye’de sağlık hizmetleri son dönemde ciddi mesafe kat etti. Ülkede bulunan yerli ve yabancı birçok firma, araştırma geliştirmeye (Ar-Ge) milyonlarca dolar kaynak ayırdı. Bu gelişmelerin sonucunda sağlık kuruluşları kalitesini yükseltti. Son yıllarda yabancı turistler, sağlık hizmetleri almak için Türkiye’yi tercih ediyor.

Sağlık alanındaki son gelişmeleri Zaman’a değerlendiren Uluslararası Kardiyolojik Patoloji Merkezi yöneticisi Prof. Dr. Renu Virmani, dünya genelinde sağlık harcamaları hızla artmasına rağmen 3. dünya ülkelerinin halen istenilen seviyede olmadığını dile getirdi.

Amerika ve Avrupa ülkelerinde Ar-Ge’ye milyarlarca dolar kaynak ayrıldığını vurgulayan Prof. Virmani, gelişmemiş ülkelerin ise bu kadar kaynağa sahip olamadıklarından kopyalama yolunu tercih ettiğini anlattı. Virmani’ye göre; Amerika ve Avrupa’da 5-6 dolar olan bir ilacı Hindistan ve benzeri ülkelerde yarım dolara bulmak mümkün.

Türkiye’nin sağlıkta hızlı bir yükselişe geçtiğini ifade eden Virmani, bunda Türk şirketlerinin yaptıkları yatırımın etkili olduğunu kaydetti. Amerika’da sağlık harcamalarının son dönemde hızlı bir artış gösterdiğini vurgulayan Prof. Dr. Virmani, şöyle konuştu: “Sağlık hizmetleri artış göstermeye devam ederse bu ülke vatandaşları dışarıya yönelecek. Bu ülkelerin başında da Hindistan ve Türkiye geliyor. Benim bir yakınım daha önce ABD’de by-pass ameliyatı olmuştu. Şimdi yeğenim de aynı operasyonu geçirecek. Ancak o Amerika’yı değil, Hindistan’ı tercih edecek. Çünkü bu ülkelerde hem sağlık hizmetleri iyi bir noktaya geldi hem de maliyetler çok uygun.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika Sağlık Turizmi, Amerika ve Avrupa Birliği, Antalya Sağlık Turizmi, Avrupa Birliği, kardiyolog Prof. Dr. Renu Virmani, Küba Sağlık turizmi, Prof. Dr. Renu Virmani, Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi Türkiye, Tayland sağlık turizmi, Uluslararası Kardiyolojik Patoloji Merkezi yöneticisi Prof. Dr. Renu Virmani,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları