Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Sağlık Turizmi’nde Türkiye’yi saç ekim merkezleri zirveye taşıdı!

10 Eylül, 2018 | 12:45

Sağlık Turizmi'nde Türkiye'yi saç ekim merkezleri zirveye taşıdı!

Sağlık Turizmi’nde Türkiye’yi saç ekim merkezleri zirveye taşıdı. Son yıllarda gelişen teknoloji ile Türkiye, medikal turizmde dünyada üst sıralara tırmandı.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile Türkiye, medikal turizmde dünyada üst sıralara tırmanmaya devam ediyor.

İspanyol haber ajansı Europa Press’in haberine göre, son yıllarda gelişen teknoloji ile Türkiye, dünyanın en çok talep edilen saç ekim tedavisi merkezi haline geldi. Yer alan haberde Türkiye’nin saç ekimi merkezlerinin gösterdiği üstün başarı sayesinde dünyanın en önemli 10 Sağlık Turizmi ülkesi arasına girdiği açıklandı.

Sağlık Turizmi’nde Türkiye’yi saç ekim merkezleri zirveye taşıdı!

Estetik amaçlı olarak ülkemizi ziyaret eden turistlerin ülkelerine memnun dönmesinin ise ilgiyi arttırdığına vurgu yapıldı.

Türkiye’nin bu başarısının üç ana nedeni ise şöyle tespit edildi; Rekabetçi fiyatlar, kısa bekleme süreleri ve tedavilerin kalitesi…

Türkiye’de Sağlık Turizmi hızlı işliyor

Türkiye’de Sağlık Turizmi’nin oldukça hızlı işlediği ifade edilerek, “işletmelerin müşterinin bütçesini kontrol edip randevuları yapabilmesi ise saniyelerini alıyor” denildi.

Sağlık Turizmi’nin artması Türk hükümetinin yabancı hastalara tıbbi ve estetik tedaviler sunan şirketleri düzenli hale getirmek için önlemler almasını sağlaması da güvenilirliği artırdı. Bu sebeple, tüm medikal seyahat acenteleri, 2018’in sonuna kadar Türk Seyahat Acenteleri Derneği’ne üye olmak ve akredite olmak zorunda bırakıldı.

Türkiye Sağlık Bakanlığı’na göre, 2023 yılında 2 milyon insanın tıbbi nedenlerden dolayı Türkiye’yi ziyaret etmesi bekleniyor. Bu nedenden ötürü de hükümet, uygulamaları teşvik ediyor. Sadece geçtiğimiz sene, 746 bin kişi tıbbi amaçlı veya estetik tedavi için Türkiye’yi ziyarete gelmişti.

Türkiye’de saç ekiminde geçen yıl gerçekleştirilen toplam 180 bin operasyon en popüler tedavi yöntemi oldu. Diğer tıbbi müdahaleler ise plastik cerrahi ameliyatları, diş estetiği, fertilizasyon, obezite tedavisi, ortopedi, kardiyoloji, onkoloji ve beyin ameliyatları olarak sıralandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Europa Press, İspanyol haber ajansı, Saç Ekim Merkezleri, Sağlık Turizmi, Türkiye Sağlık Bakanlığı, Türkiye turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları